Grup prizlerin anahtar lambası neden yanıp söner?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

blackerz59

Üye
Merhabalar, daha yeni aldığım ve piyasada tutulan bir markaya ait beşli prizim bugün birkaç kez elektrik akımını kesti. Anahtar açıkken aktif kullanım esnasında akım bir anda gidiyor. Anahtar; içe giren buton şeklinde olduğundan basma esnasında elektrik geliyor ancak aynı anda anahtar ışığı yan-sön yaparak titriyor. Butonu serbest bıraktığımda ise -açık iken- elektrik tekrar kesiliyor. Sizce sorun prize bağlanan cihazlardan mı (notebook, modem ve şarj adaptörleri) yoksa ürünün kendisindeki anahtardan mı kaynaklanıyor?

Son düzenleme:
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Anahtarın kapasitesi uzerinde yük bağlanmış ve anahtar yanmış, veya imalat hatası. Anahtarı iptal edin.

İçe giren anahtar derken bilindik markalarda böyle bir anahtara pek rastlamadım ama anahtar maximum akım sınırını aşacak yükler bağlandı mı acaba

Kaliteli prizler 16amper. 2500w üstü sürekli yükler anahtarı bozabilir.

Kaliteli prizler 16amper. 2500w üstü sürekli yükler anahtarı bozabilir.
Laptop, modem ve şarj aleti 2500W çekecekse batmışız biz :)
İçe giren anahtar derken bilindik markalarda böyle bir anahtara pek rastlamadım ama anahtar maximum akım sınırını aşacak yükler bağlandı mı acaba
Belki sıkıntı farklıdır diyerek markayı kötülemek istemediğimden paylaşmamıştım hocam. Ürün tunçmatik powersurge 5'li... Ve yarın iadeye gidecek kendileri...

Konuyu amacının dışına çıkarmanın bir anlamı yok arkadaşlar.
Yanlış anlaşılmalar her zaman olabilir,
Önemli olan kırıp dökmeden sonuca ulaşmak.
Böylesine güzel bir ortamda benzer durumlar olduğu zaman gerçekten çok üzülüyorum.

Gereksiz mesajlar kaldırılmış uygunsuz üslup uyarılarak konu kapatılmıştır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,843
Son üye
hvncrblt

Yeni konular

Geri