grup arge yeni nesil kompanzasyon

Hayir incelememistim hemen bakiyorum tesekkur ederim hocam:)

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
2-3 gün önce, 3 adet optik okuyucu ve 3 adet enerji analizörü bağlantısı yaptım.. fakat veri izlemesi yapamıyorum. modemleri görmeme rağmen. bağlantılarda hata varmı diye defalarca kontrol ettim. neden olabilir ?

Anlik cosQ değerleri Sayaçta Farklı Rölede Farklı Resim ekliyorum sayactaki anlik cosQ degerleri
Cos1 Ri 0.000
Cos2 Ri 0.946
Cos3 Ri 0.000
Sistem OG den ölculmekte

Ekli dosyalar

• 20200501_170646.jpg
    20200501_170646.jpg
    234.5 KB · Görüntüleme: 14
Devrede yük yoksa,voltaj dışındaki değerler
anlamsız değerler ! olur genelde.

Devrede yük yoksa,voltaj dışındaki değerler
anlamsız değerler ! olur genelde.
İlginiz icin teşekkür ederim birde aynı sistemde tirifaze 1 ve 1.5 kvar lik kondansatör guruplarini sisteme tanitamiyorum hatalı kademe diyip geçiyor og akim trafosu 100/5

Akım trafosunun görmediği ! ve değeri küçük
olan kondansatörleri röle tanımaz.Elle tanıt-
sanız bile,o kondansatörü devreye alıp çıkar-
maz.OG akım trafonuzda çok büyük gibi !
Nasıl bir tesistir bu ?

Akım trafosunun görmediği ! ve değeri küçük
olan kondansatörleri röle tanımaz.Elle tanıt-
sanız bile,o kondansatörü devreye alıp çıkar-
maz.OG akım trafonuzda çok büyük gibi !
Nasıl bir tesistir bu ?
32 Derslik okul yemekhane pansiyon ve kapalı spor salonunu beslemekte dedigniz gibi cok kucuk Akim cakiyor 1 kvar 1.4 A gibi Ama sorunu cözduk otomatik tanimada görmedigi kondansator kadamisini teksecerek 1 kac kez isar ederk tanitinca gördü sizide yoruyorum kusura bakmayın son olarak bir sorum olacak otomatik test bittikten sonra menuden kademe degerlerine baktigimda 5 kvarlık kondansatörümü 3.5 kvar göruyor reaktorleride eksik goruyor gerilm 400 volt tabi butun kademelrde aynı bir poroblem yaratirmi

Doğruyu bulması için tekrar tanıtın.Aynı du-
rum devam ediyorsa,ihtiyaç halinde devreye
alma durumunda ( yük varken ) daha doğru
tanıyacaktır.Ancak,bir kez daha otomatik ta-
nıtın.

Rica etsem müsayit oldugunuzda beni Ararmisinz 0***

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,169
Kullanıcılar
449,933