Grup arge smart svc 12CL-COM reaktif güç kontrol rölesi

Bu işin doğrusu bu ama ben pensampermetreyi takıyorum çekilen akım ile etiketteki akıma bakıyorum bazen akım sıfır oluyor o zaman kontaktörün giriş çıkışını kontrol ediyorum elektrik var mı eğer varsa kondansatöre kadar geliyorsa elektrik ve akım yoksa veya düşükse kondansatörü değiştiriyorum benim işlem biraz daha kara düzen oluyor.

Farketmez önemli olan doğru sonucu bulmak

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Şimdi burada şuna dikkat etmek lazım üç fazlı kondansatör kontaktörden kaynaklı problem varsa kontak erimesi v.s gibi durum kondansatör sağlam olsa bile röle iki fazlı yada hatalı kademe olarak görür.Bu nedenle sağlıklı ölçüm mutimetre ile kondansatör uçlarından yapılan ölçümdür.Üç fazlı ölçerken etiketinde 100 mikrofarad yazıyorsa siz ölçerken 50 mikrofarad görürsünüz. monofaze kondansatörde ise etiket değerindeki mikrofaradı görürsün ölçü aletinde.Hesaplaması ise 2 x 3,14 x 50 x C x U x U x 10^-6= Kvar burada C mikrofarad oluyor.
bu konuyu başka bi elektrikci arkadaşa danıştım tabi kendisi ürün satma derdinden midir bilmiyorum röleyi değiştirip 3 tane şönt reaktör kullanarak daha uzun ömürlü olacağını dediği bir sistem önerdi epeycede bir maliyet çıkardı.Mevcut haliyle kondansatör değişimi mi yoksa arkadaşın dediği reaktörlü çözüm mü daha uzun ömürlü olur?

bu konuyu başka bi elektrikci arkadaşa danıştım tabi kendisi ürün satma derdinden midir bilmiyorum röleyi değiştirip 3 tane şönt reaktör kullanarak daha uzun ömürlü olacağını dediği bir sistem önerdi epeycede bir maliyet çıkardı.Mevcut haliyle kondansatör değişimi mi yoksa arkadaşın dediği reaktörlü çözüm mü daha uzun ömürlü olur?

Size svc kontrollü tristörlü sistem önermişler kapasitif yükünüz yoksa bu sistemi kurmanıza gerek yoktur.Yani reaktifiniz endüktif yönde ise gerek yok yani.

Size svc kontrollü tristörlü sistem önermişler kapasitif yükünüz yoksa bu sistemi kurmanıza gerek yoktur.Yani reaktifiniz endüktif yönde ise gerek yok yani.
kapasitif yük yok evet endüktif reaktiften ceza geliyor kendisinede söyledim ama işe yarayacağını söyledi kompanzasyon bilgisi olarak zayıf olduğum için tartışamadım ama mantıklı gelmemişti zaten söylediği.
En ideali hatalı kond. bulup yenisi ile değiştirmek olacak sanırım.iletişim numarası verebilirmisin ustam bir iki bişey sorsam :)

Forum istatistikleri

Konular
128,132
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri