GRUNDIG V7000 Ampli Tamiri ve Bakımı

Gerçekten kaliteli malzemeler kullanmışlar. Ampli kartının bikaç noktasında da ero kondansatörlerden var. Bunu tamir edip kullanmam lazım :D

Bunda henüz görmedim de eskiden kaliteli üretimler varmış gerçekten tebrik etmek lazım.
Transistörleri ölçüyorum bulduğum sonuçları görsel üzerine yazıp buraya ekleyeceğim.

Ölçtüklerimin arasında fark ettiğim sadece arızalı olan sağ kanaldaki T22 transistöründe kısa devre var sanırım.
Tam olarak şurada

1660597295753.png

Son düzenleme:
Bunda henüz görmedim de eskiden kaliteli üretimler varmış gerçekten tebrik etmek lazım.
Transistörleri ölçüyorum bulduğum sonuçları görsel üzerine yazıp buraya ekleyeceğim.

Ölçtüklerimin arasında fark ettiğim sadece arızalı olan sağ kanaldaki T22 transistöründe kısa devre var sanırım.
T22 önünde bir direnç olması gerekiyor önce onu kontrol ediniz. transistör kısa devre gösteriyor demek transistör arızalı demek değildir. Transistörü söküp o şekilde ölçüm yapmanız gerekiyor.

R111 direnci yanmış olabilir. zaten gözüm pek tutmadı o direnci ayrıca r111 direnci T17 T23 le bağlantılı gibi geldi bana :D gözüm iyi görmüyor bu aralar .

R111 direnci yanmış olabilir. zaten gözüm pek tutmadı o direnci ayrıca r111 direnci T17 T23 le bağlantılı gibi geldi bana :D gözüm iyi görmüyor bu aralar .
Evet doğru görmüşsünüz ona yarın bakacağım. Sadece işaretlediğim yerde kısa devre olduğundan dolayı ötüyor alet, diğer kanaldaki aynı bölgedeki T21de bu kısa devre sorunu yok. Onun dışındaki diğer transistörlerin hepsinde farklı değerler çıkıyor. Onlarda bir problem olmadığı kanaatindeyim.
Yarın hepsine tekrar bakacağım.
Matsushita :
bu nasıl?
Biraz küflü :)

Evet doğru görmüşsünüz ona yarın bakacağım. Sadece işaretlediğim yerde kısa devre olduğundan dolayı ötüyor alet, diğer kanaldaki aynı bölgedeki T21de bu kısa devre sorunu yok. Onun dışındaki diğer transistörlerin hepsinde farklı değerler çıkıyor. Onlarda bir problem olmadığı kanaatindeyim.
Yarın hepsine tekrar bakacağım.

Biraz küflü :)
yok tozlu o 10 yıldır boşta...

Tam olarak şurada

Ekli dosyayı görüntüle 89826
T26 çıkış transistörü ile T22 sürücü transistörü bir birlerine arkadaşlık bağı ile sıkıca bağlıdır.
A sınıfı sürücü sistemlerinde bu iki transistördan birisi bile bozulsa diğerinin de bozulma ihtimali yüksektir.
T26 devreden sökülerek dışarda ölçülmelidir. T22 transistörü devrede iken yeniden ölçülmelidir. Kısa devre olayı kalkmışsa muhtemelen T26 bozuktur. Kısa devre devam ediyorsa T22 de devreden sökülerek ölçülmelidir.

üşenme şüpheli her transistörü söküp ölç ama her bozuk transistör ölçünce bozuk göstermeyebilir değiştir...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,871
Kullanıcılar
449,461
Son üye
evenzhou

Yeni konular

Geri