GRUNDIG V7000 Ampli Tamiri ve Bakımı

Ölçü aletinin pilini dilin ile test et.
YANDIM ANAAMM şarkısını söyletmiyorsa değiştir.
Transistörleri ve diyotları yerinden sökmeden diğer kanaldaklerle kıyaslayarak diyot kademesinde test edebilirsin. Gerekirse sökerek test edersin.
Servis manualinde bazı yerlerde test voltajları verilmiştir. Bu gerilimleri ölçerek te test edebilirsin.
Elektrolitik gondansatörler ölçümlerde aynı değeri gösterse bile bozuk olabilmektedir. Değiştirmende fayda vardır.
Onursal hocam bu durum UT612 ile yapılan ölçümde de geçerlimi. ? Bu ölçü aletinin Elektrolitik kondansatörlerde gösterdiği değerin ve ESR değerinin doğruluğundan emin olabilirmiyiz. ?

Bir adet yağlı boya fırçası ile şu kartı güzelce bir temizleyip ondan sonra bir resim gönderseydin keşke :D
T17 R111 o bölgeyi kontrol ettiniz mi?

Son düzenleme:
Aslında tüm devre elemanlarını söküp kartı da iyice bir temizleyip kötü durumda olan devre elemanalrını yenileriyle değiştirmek gerekiyor da önce ampliden emin olmam lazım düzelecek mi diye :D

Aslında tüm devre elemanlarını söküp kartı da iyice bir temizleyip kötü durumda olan devre elemanalrını yenileriyle değiştirmek gerekiyor da önce ampliden emin olmam lazım düzelecek mi diye :D
He zaten bundan bahsediyordum. Şöyle bir güzelce yıka :D Tezim temiz görelim şu kartı :D Sanki ben çok biliyorum ya birde cevap yazıyorum :D

He zaten bundan bahsediyordum. Şöyle bir güzelce yıka :D Tezim temiz görelim şu kartı :D Sanki ben çok biliyorum ya birde cevap yazıyorum :D
Ben de hurdadan bir cihaz aldığımda direk temizlerim.
Hatta @ozgurece35 in AKAI amplisini aldığımda direk trafosunu sökmüş ve banyoda FOŞUR FOŞUR yıkamıştım :p

Volüme potunu inceledin mi. 27 dolarlık pot haa :D
Neeey :D Sadece ampli katını yenileriz demiştim de pota dikkat etmemiştim. 5+5 toplam 10 bacağı varmış.Devredeki elemanalrın bazılarında ve jumperlarında küfler var.

Diş fırçasıyla giriştim de bu kadar temizlendi :D Benim de uzmanlık alanım değil ama bu kartları gerçekten bulaşık makinesinde yıkayanlar var youtube da. Ama bu kart biraz esnek ve hassas. Çok aşırı eski değil ama biraz hassas yani.

Neeey :D Sadece ampli katını yenileriz demiştim de pota dikkat etmemiştim. 5+5 toplam 10 bacağı varmış.
LM1875 li ampli yapımı konusunda gerçek DSL yapmak isteyenler için önermiştim.
Gerçek DSL için 5+5 uçlu pot gerekiyordu.
Birkaç alışveriş sitesine bakmıştık ta fiyatını gören arkadaşlar gudurmuşlardı.
Sadece @sasen1 kaliteli ALPS pot almıştı. Sanırım 10-12 dolar gibi idi.

HAA NOT:
@ozgurece35 in technics amplisini yaparken de ihtiyacımız olmuştu.
Tesadüfen vatandaşta 4+4 uçlu alps 100K pot görmüştüm. Vatandaş 1TL diyince tüm kutudaki potları almıştım :D

Neeey :D Sadece ampli katını yenileriz demiştim de pota dikkat etmemiştim. 5+5 toplam 10 bacağı varmış.Devredeki elemanalrın bazılarında ve jumperlarında küfler var.

Diş fırçasıyla giriştim de bu kadar temizlendi :D Benim de uzmanlık alanım değil ama bu kartları gerçekten bulaşık makinesinde yıkayanlar var youtube da. Ama bu kart biraz esnek ve hassas. Çok aşırı eski değil ama biraz hassas yani.
Çok hassas kart ise saf su ile yıka :D korkma :D Şimdi kartı yıkayıp bozar benden bilir Ha :)

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,927
Son üye
yusuf2023

Yeni konular

Geri