GPS ile PC ye veri aktarımı?

oktayc0

Üye
Merhabalar, ben desktop ve Web programlama alanında ilerliyorum.
Geçen gün bir müşterim geldi ve bana bir proje sundu onun hakkında bilgi almak istiyorum.
(Konunun yeri yanlışsa lütfen kusuruma bakmayın)

Konuyu özet geçmek istiyorum bir GPS yapılacak.(Olduğunca minimize bir GPS olması lazım)
Bu GPS pc ile veri alış verişi yapacak ve 250ms de bir PC’ye o an ki konumunu gönderecek.(PC’nin kapsama alanında bulunduğu sürece)
Kesinlikle kablosuz olacak tabiki
:)

Ve son olarak bir sim kart gereksin istemiyorum.

Bu saydıklarım olabilirimi?
Nasıl yapabilirim?
Maliyeti ne olur?
Arduinosuz olurmu?

Sim kart olmadan cok cok dar alanda mumkun. Yapacaginiz gps modulunun pc ile haberlesmesini nasil yapacaginiz onemli. Gsm olunca her yeeden erisim imkani var neredeyse. Gsm i eleyince geriye ne kaliyor cok fazla alternatif kalmiyor.

Bir diger kriterinizde yapilacak projenin boyutlari olunca iyici sinirlaniyor.

Sim kart olmadan cok cok dar alanda mumkun. Yapacaginiz gps modulunun pc ile haberlesmesini nasil yapacaginiz onemli. Gsm olunca her yeeden erisim imkani var neredeyse. Gsm i eleyince geriye ne kaliyor cok fazla alternatif kalmiyor.

öyle deme usta gps antenlerle adamlar okyanus aşıyorlar ve sim kart gerekmiyor

öyle deme usta gps antenlerle adamlar okyanus aşıyorlar ve sim kart gerekmiyor

Gps nedir? GPS (Global Positioning System; Küresel Konumlama Sistemi), bu sistem gps uydularindan gelen sinyalleri alip isleyip sana konumunu soyler.

Bu bir nevi radyo alicisi gibi calisir. Verici degildir. Senin bu alicidan aldigin konum bilgisini uzak bir noktaya gondermen icin ikincil bir sistem kullanman gerekir.

Bazi kavramlar ve bilgiler karisiyor sanirim. Mesela gps ile gprs gibi ikisi bambaska sistemler ornek veemek gerekirse. Ama isimleri birbirine yakin oldugu icin karistiriliyor.

O malzemeye bağlı olarak değişir.
Access point veya Router gibi cihazlarla alanı genişletebilirsin.
Bana 500-600 metre alan yeterli.
Gps nedir? GPS (Global Positioning System; Küresel Konumlama Sistemi), bu sistem gps uydularindan gelen sinyalleri alip isleyip sana konumunu soyler.

Bu bir nevi radyo alicisi gibi calisir. Verici degildir. Senin bu alicidan aldigin konum bilgisini uzak bir noktaya gondermen icin ikincil bir sistem kullanman gerekir.

Bazi kavramlar ve bilgiler karisiyor sanirim. Mesela gps ile gprs gibi ikisi bambaska sistemler ornek veemek gerekirse. Ama isimleri birbirine yakin oldugu icin karistiriliyor.
Aslında o çokta önemli değil anlatmak istediğim geçse yeter.
Ürün olarak bende bulabilirim, ancak bu istediğim ürün istediğim boyutlarda değil.

gps sistemi yabana atma, yada gprs, emin değilim. adamın tabletine yüklediğim programla ve uygun antenle bakıl noktalarına gidebiliyordu. tabii sim kartın varsa daha da kolay oluyordu. ama anten biraz pahalı ve uygun teknolojin yoksa hiç bir işe yaramıyor. bizler her şeyi olsun ama en ucuza gelsin ve en düşük ekipmanla yapmak istiyoruz. bir şey aynı anda hem ucuz hem kolay hemde bedavaya olmaz. bir yerlere, bir şeylere belli bir yatırım yaparsan verim alabilirsim değil mi? ingilizce klayyede Türkçe yazmak çak zor özür dilerim

gps sistemi yabana atma, yada gprs, emin değilim. adamın tabletine yüklediğim programla ve uygun antenle bakıl noktalarına gidebiliyordu. tabii sim kartın varsa daha da kolay oluyordu. ama anten biraz pahalı ve uygun teknolojin yoksa hiç bir işe yaramıyor. bizler her şeyi olsun ama en ucuza gelsin ve en düşük ekipmanla yapmak istiyoruz. bir şey aynı anda hem ucuz hem kolay hemde bedavaya olmaz. bir yerlere, bir şeylere belli bir yatırım yaparsan verim alabilirsim değil mi? ingilizce klayyede Türkçe yazmak çak zor özür dilerim
Eğer kendim imal edersem tane başına üretim maliyetine bakıp 5000 tane veya fazlasını yapacağım her birine sim kart takamam o yüzden sim kart istemiyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri