GPRS modem ile PIC i nasıl bağlarım ne kullanmam gerekiyo bilen biri varmı??

z.c@n

Üye
GPRS modem ile PIC i nasıl bağlarım ne kullanmam gerekiyo bilen biri varmı??

Öncelikle bir GRPS modül tedarik etmeniz gerekiyor. Bulduğunuz/aldığınız modüle göre farklı haberleşme protokolleri ile bilgi okuyup yazabilirsiniz.
İnternette bu tarz projeler mevcut. Bunları inceleyip fikir sahibi olduktan sonra bir gprs modül satın almanızı öneririm.
GPRS-module
dELAb - GSM/GPRS Modülü
KAYRA Elektronik

Olimex firmasının development board'u bulunuyor, temin edebilirseniz buda faydalı olur diye düşünüyorum; http://www.olimex.com/dev/pdf/PIC/PIC-GSM.pdf

gprs modulu picxx bağlaman için pic yazılımı bılmen gerekır seçeceğın pic...te serı portlu olması gerekır yazılımlada serı port yaparsın ama boşuna uğraşmak olur mesela 16f877 ıle boyle bır haberleşme devresı kurabılırsın 877 nın serı portuna rs232 entegresıyle bılgısayarın portuna gırış yaparsın bılgısayarın hyper termınalınden en basıtı gprs den gelen bılgılerı okursun veya gprs moduldekı gsm uzerınden gonderırsın

evet bende öyle yapmaya çalışıorm ama AT komutlarından hiç anlamadığım için modeme gprs e bağlanması için gerekli kodu yazamıorm.modemin at komut seti var elimde ama çözemiyorum bir türlü.modemin markası GM28 buarada, eger bi fikri olan varsa yardmcı olabilirmi

evet baktım buna ama daha önce hiç AT komutu yazmadıgım için çok zor oluyo anlamam:s

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,846
Son üye
g-silver

Yeni konular

Geri