Goldmaster Marka 90 Ledli Şarjlı Işıldak

sercan1975

Üye
arkadaşalar elimde goldmaster 90 ledli şarlı ışıldak var şarj devresinde iki adet direnç yanık bana yardımcı olabilecek kimse varmı acaba

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
yanan dirençlerin renkleri bellimi.eğer değilse benim yaptığımı yap.bende çin malı 60 ledli lambanın power supply devresi tamamen yanmıştı.power devresini söktüm attım.(bendeki bataryaların şarz voltajı 3.6v)evden herhangi bir cep telefon şarz cihazını aldım akülerin girişine parelel girdim ama lambada ipli swicth devreye bağladım.şarz olurken ledler yanmıyor elektrik kesilince ipi çekiyorum ledler yanmaya başlıyor.ben böle çözdüm.sendeki bataryalar 3.6 v sanırım

nasıl bi yardım bekliyosun tam olarak anlamadım. ama yanan dirençleri yenisiyle değiştirmen çözüm olacaktır tabi diğer devre elemanlarında herhangi bir problem yoksa..

arkadaşım yanan dirençin değerini bir bilsem değiştireceğim.dirençler tamamen yanık renk menk yok simsiyah varsa elinde aynı cihazdan olan bakıp direnç değerini söyleyebilir.Bu şekilde yardımcı olunabilir diye düşünüyorum......

sana kolay gelsin o zaman bence hiç şansın yok derim.eğer elektronikten anlıyorsan devre şemasını çıkarmayı dene.o zaman hangi direncin kaç ohm olduğunu tahmin edersin.(ohm-kilohm-megaohm)kullanılan yarı iletkenin çalışma tekniğide sana bilgi verir.220 volt giriş dc çevrilip trafo yardımı ile batarya voltajına indirgenen basit bir devredir sanırım.dediğim gibi ya direnci ordaki voltaja göre bulacan yada power devresini değiştirecen sercan bey

Forum istatistikleri

Konular
128,123
Kullanıcılar
449,826
Son üye
SK.

Yeni konular

Geri