Godman marka havalandırma soğutma sistemi

Gürkanizmir

Katılımcı Üye
Godman marka 22 gazli bi cihaz. Çalışmiyor. 2 cihaz var aslında aynı ortam için. Birisi çalışıyor diğerinin kontaklari elle bastim devreye girdi. Saat baglamistim basınç aşırı yukseldi kestim bnde. Kapasitor den yapabilir mi acaba. Yada neyden olur

Bu

Ekli dosyalar

• 15332832559601697636688.jpg
    15332832559601697636688.jpg
    261.2 KB · Görüntüleme: 2
Moderatör tarafında düzenlendi:
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
1- kompresör kontaktoru çekmiyor ise

a- ya kontaktör arizali bu durumda fanların calisiyor olması lazim.

b- fanlar çalışmıyor ise iç ünite kartı çıkış vermiyor. Başka sorun var.

Yani cihaz start almıyor. On yüz bin milyon nedeni olabilir. Iç ünitenin enerjisi varmi kart sağlam mi kumanda v.s. kontrolü ile ise başlamak lazım.

Kolay gelsin.

Abi kontrol ederken baktım yüksek basınç sivici atmis. Resetledim. Çalıştı
Sonra emme hatti. Kalin. Boruyu elledim elim yandı resmen. Ve basıncı mavi saate bağlı iken ibre sona dayali.

Ve dis ünitede terleme vardı biraz su akıtıyor az bişey dis yani. 4 yollu ısitmada kalmış olabilir mi. Baska ne olabilir

Evet 4 yollunun bobinin faz ucu sökülmüş Fazi verince cihaz soğutmaya gecti. Bizim. Klimaların tam tersi yani. Karttan gelen Fazi bulamazsam fişe takar gibi takip soğutmaya alcam cihazi. Isitmaya geçirmek için fişi cekmek yeterli olur diye düşünüyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:
Isıtmada defrost lazim olduğunda ne olacak?

Deforstu 4 yollu kumanda ile yapıyor demi. Aklima gelmedi hic. Kabloları o kadar kötü bağlamışlarki. Klemens bile yok. Pazartesi kurcalayayim bi daha.

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,890
Son üye
Ercan29

Yeni konular

Geri