GMT plc ve siemens_PAC3100 enerji analizörü rs485 haberleşme

Üye
dünden beri uğraşıyorum bir türlü beceremedim rs 485 portu ledi bile yanmadı yardımcı olacak olanlara çok minnettarım.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    135.5 KB · Görüntüleme: 59
  • WhatsApp Image 2019-08-10 at 12.41.59 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2019-08-10 at 12.41.59 (1).jpeg
    211.3 KB · Görüntüleme: 57
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Link kurup veri durumu değişkeninş takip edin,

2 = cevap başarılı
3 = time out
4 = crc

Buna göre yol izleyebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler:
Link kurup veri durumu değişkeninş takip edin,

2 = cevap başarılı
3 = time out
4 = crc

Buna göre yol izleyebilirsiniz.
abi öncelikle cevabın için teşekkür ederim fakat biraz amatörüm biraz daha açık yol göstersen ;örneğin ben pac3100 içinde 50013 adresten veri okumak istiyorum plc yi master seçip gerekli adresi ekledim ama ne kadar doğru yaptığımı bilmiyorum örneklere baktım fakat hiçbirinde sıfırdan nasıl eklenilip yapıldığı anlatılmıyor daha doğrusu bilen için anlatılmış gibi.biri küme eklemiş veri okumuş bende öyle yaptım ama yaprak kıpırdamıyor.

Kümeyi boşver. Resimlerden gördüğüm kadarı ile ayarların doğru.
Okumaya çalıştığın veri Word ise 50013 adresine 40001 ekleyip dene.
Yani adresi 90014 olarak gir.

şuan yapamadım ama ben buişi bayramdan sonra halledicem :) çok teşekkür ederim! Yardımlarınız için

hallettim , sıkıntı ise plc programında timeoutu enerji analizöründeki veriyi okuma süresinden kısa yapmışım :) o yüzden daha okuyamadan timeout dan boşa düşüyodu yani hiç veri okuyamıyo çünkü hep timeout :) analizördeki yanıt süresini 10 ms yaptım plc timeoutunuda 1000 ms yapınca mermi gibi çalışmaya başladı yardımcı olduğun için teşekkürler malikenes

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri