gmt plc encoder

slm ustalarım gmt plc encoder ile metraj tapmak istiyorum bunun için bana yardımcı olurmusunuz metrajı ekranda okummam lazım birde kalibrasyon sayfasını ekrana yokmam lazım bilgisi olna varsa yardımcı olur mu

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Ekte GMTCNT PLC için encoder kullanılan bir dosya mevcut. RS485 portu ile haberleşme konfigüre edilmiştir. Set değerini HMI' dan girebilirsiniz. Sayma değerini de HMI' dan okuyabilirsiniz.

Sayma değeri ham değerdir. Yani encoder dan gelen pulse bilgisidir. Çarpan bilgisi ile çarpıldığında istediğiniz birime dönüşmüş olur.

Şimdilik bu programları inceleyin. İlave edilmesi gereken durumlar olursa yine talep edersiniz.

Ekli dosyalar

• Encoder.zip
    1.7 MB · Görüntüleme: 348
Merhaba, bir sorum olucak. Dün GLC 396R PLC-e 1024 pulse bir enkoder bagladım, bir tam devreye 4096 sayıyor. Bi problem olmadı zaten, ama bunun nedenini merak ettim. bi de ben com-a artı (+) verdim, yani npn olarak bağladım. Teşekkür ederim.

GLC-X96X serisi CPU larda girisler pnp ya da npn olarak kullanilabiliyor.

Bu CPU lar pulse larin hem yukselen hem de dusen kenarlarini sayiyorlar. Bunun neticesinda de 4 kat daha fazla hassasiyetle okuma yapilabiliyor.

salam. gmt editorla ilgili prpblemim var. kim yardim ede biler

gmt editorda simulyasiya çalışmır gmtsoft plc simulyasiya programinda endirmişem çalışmır

Moderatör tarafında düzenlendi:
GMTSoft un 5.0.1.6 versiyonu kurulu ise simulasyon icin eklentiye ihtiyac duymaz. Direk calismali. Simulasyonun calismamasi programa da bagli olabilir. O yuzden bos bir programla deneme yapmanizi tavsiye ederim.

Bos programla calisiyorsa programinizda sorun var demektir.

GMT ile irtibat kurarsaniz uzak baglanti ile yardimci olacaklardir.

evet gerek ele de edim çok maraglıdır ki program ilk çalışanda yeni projenin adin yazanda
antivirus çalışır niye anlamadım

slm plc kursu vereblece usta lazım pano montajını yapıorum saygılar tşkler iltşm :05444981877

Forum istatistikleri

Konular
128,098
Kullanıcılar
449,800
Son üye
bukurt

Yeni konular

Geri