Gizli dosyalar görünmüyor

ramonn

Üye
merhaba

arkadaşlar evdeki bilgisayarımda klasör seçeneklerinden gizli dosyaları göster diyorum. Ama bir türlü göremiyorum. ne yapmam lazım? bilgisayar nete bağlı değil ama ben aynı virüs programını kullanan başka bir arkadaştan güncel dosyaları ara ara alıp sistemdekilerle değiştiriyorum.

Malesef virüs bulaşmış. Virüsü temizleyemiyorsan ve dosya da lazımsa şöyle yap.
Mesela gizli dosyanın adı keşif di. İçindeki dosyalardan birinin adı da maliyet idi diyelim. keşif dosyası da E diskinde diyelim. E diskinde maliyet diye arama yap. Arama seçeneklerinde gizli dosyaları da arat ı işaretle. Dosyana kavuş.
Kolay gelsin.

amacım dosyaya ulaşmak değil. Bu sorunu ortadan kaldırmak. Virüs var dediniz ne tür bir virüs bu. nasıl silebilirim?

size bulaşan avmo.exe virüsü.
bu virüs gizli dosyaları göstertmiyor.
bu konuda googlede arama yaparsanız geniş bir bilgiye ulaşırsınız

size bulaşan avmo.exe virüsü.
bu virüs gizli dosyaları göstertmiyor.
bu konuda googlede arama yaparsanız geniş bir bilgiye ulaşırsınız

saolun aramaya başladım bile. elinde avmo.exe virüsünü silecek program olan var mı? ben araştırıyorum umarım bulurum.

Hangi virüs olduğunu uzakten tespit etmek zor. Ama öncelikle bu sorunun olmadığı bir tarihe "SİSTEM GERİ YÜKLEME" yapın. Sağlam bir virüs değilse sorun çözüle bilir.

sistem geri yükleme ile de sorun cözülmüyor.
bu virüs win 2000 de sorun çıkarmıyor. win xp de problen oluyor.
birde en çokbaşa bela olan svchost.exe virüsü .bilgisayarı yavaşlatıyor.
çoğu kişiler diyecek ki svchost.exe dosyası sistem dosyası diyecek. bu virüs kendini svchost dosyası gibi gösteriyor.
bu tür virüsler flas bellkeklerle çok kolay yayılıyor.
bunu önlemek için bilgisayardaki otomatik çalıştırı iptal etmek gerekiyor.

mrb

sorununu çözebilecek bir tavsiyem var umaraım işine yarar

sil.bat adında bir msdos tabanlı virus silme dosyası var arastırıp bulabilirsin

avmo.exe virüsü flash dan bulaşan bir virus bunun için önce elindki flashı flash dezenfactor adlı bi programla temizlemen lazım ikinci adım virüsü silmek bunuda güncel combofix adlı bi program halleder.

herkese teşekkürler önerilerinizi değerlendireceğim

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri