gitar amfisi yardım

merhaba arkadaşlar bir gitar anfisine ihtiyacım var ama daha önceden hiç bir bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim

Bas,elektro,akustik hangisi için?
Hoparlörleri çok pahalı olduğundan sorun çıkıyor.Nette fender ve marshallın eskide anfi şemaları bolca mevcut.

elektro gitar için:

MSMG15_schematic.jpg

yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim marshall 'dan bulduklarım bu yönde yanlızz tda1562 ile yapılan bir anfi gitar anfisi olarak kullanmaya çalışanlar var bir kaç sitede dikkatimi çekti verimi düşük olur sanırım böyle birşey olsa ?

elektro gitar için:

Ekli dosyayı görüntüle 40898

yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim marshall 'dan bulduklarım bu yönde yanlızz tda1562 ile yapılan bir anfi gitar anfisi olarak kullanmaya çalışanlar var bir kaç sitede dikkatimi çekti verimi düşük olur sanırım böyle birşey olsa ?
Gitarın ne var merak ettim şimdi ; sıkıştırma kartondan çakma çin malı ibanez değildir inşallah :)

aslında gitar anfisini arkadaşıma yapıyorum hediye olarak ibanez oda :))

Bu işin en önemli kısmı hoparlör.Hoparlörün elektro gitar için özel yapılmış olması gerekiyor.Eminence'nin var mesela.
Arkadaşının çok profesyonal değilse.ESP nin bir devresi vardı mk2 100watt onuda deneyebilirsiniz.

https://i.kontrolkalemi.com/1/MSMG15_schematic.jpg

aly teşekkür ederim bu gönderdiğini yapmaya çalışcağım fakat burada ben hoparlör çıkışını ''line out '' kısmından alıyorum değil mi yanlış görmedim

line out başka bi amfiye çıkış. hoparlör çıkışı w1 w2

teşekkür ederim peki line çıkışı ne gibi bir fayda sağlamakta basit olarak gitar anfisinin gücünü başka bir anfiyle daha katlayabilirim demek mi oluyor ?

Aynen öyle oto amfisi ev sinema sistemi gibi ama ev sinema sisteminde ne kadar orjinal olur bilemem :) birde kontaklı diyeyim anlaman için JS3 soketi kontaklı soket yani jak takıldığında kontaklar değişiyor (açık kontaklar kapanıyor kapalılar açılıyor) burda kulaklık takıldığı zaman hoparlör bağlantısı kesilecek şekilde tasarlanmış jak soket falan kullanmayacaksan kontakları kısa devre geçmelisin. kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri