Gerilim trafosu

tesla42

Üye
Gerilim Trafosunun Hatta paralel bağlanmasının sebebi nedir.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Sayın TESLA 42 voltmetreyi devreye seri bağlıyormusunuz?Çalışma sistemi aynı mantık.Adı üzerinde gerilim trafosu,akım trafosu olsaydı devreye seri bağlardık.Saygılar...

Her ölçü trafosunun primeri sekonderi vardır ; akım transformatörünün primeri akım bilgisi alınmak istenen devreye seri bağlanır ; gerilim transformatörünün primeri ise gerilimi ölçülecek devrenin gerilim bilgisi alınması gereken iki noktasına bağlanır ; mevzu budur..........

Sn. Öksüzçocuk'un çıkış noktası ve benzetmesi doğrudur...Voltmetre, gerilim ölçer, gerilim, iki nokta arasındaki potansiyel farkıdır..Seri bağlansaydı, seri bir iletken üzerinde iki nokta arası gerilim farkı sıfır olacak ve ölçülemeyecekti...
Ayrıca, voltmetrelerin iç direnci yüksektir, öyle olmak zorundadır...Paralel bağlanmalıdırlar...

Gerilim Trafosu kesin ve kesin hatta paralel bağlı söylemi doğru mu?

Evet bizim bildiğimiz manadaki ve bildiğimiz amaç için kullanılan gerilim trafoları devreye paralel bağlanır...Bunun dışında marjinal bir takım gerilim trafoları varsa onlar bölücü terör örgütü üyesidir:)

aga benim demek istediğim YG deki gerilim trafosunun çıkışı var mı paralel diyoruz.Her mühendis YG Hattındıka bağlantıya bu tam anlamıyla paralel bir bağlantı diyebilir mi?

yüzde yüz paralel mi bağlı demek istediğim bu yoksa bizde biliyorz ölcü aletlerinin ölçü trafolarının bağlantı şekillerini

Mesela size deseler bana YG deki bağlı olan gerilim trafosunun yüzde yüz parelel bağlı olduğunu ispatla deseler ispatlayabiyir misin..Yoksa hocalardan edindiğin bilgiye göre mi evet paralel dersin

Sn Tesla 42, öncelikle terminolojiyi doğru ortaya koymak lazım : Kaç çeşit paralel bağlantı şekli var : Tam paralel, yarı paralel, kısmen paralel ya da %100 paralel, %50 paralel gibi...İşin doğrusu varsa böyle bir sınıflandırma, ben bilmiyorum...(Varsa aydınlatın lütfen)
Ya da belki d etam olarak ne sormak istediğinizi anlayamamış olabilirim..

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri