Gerilim koruma rolesi

merhaba
Tomzn (tovpd1-60-ec ) modelini aldım. Üst sınır 250 volt alt 200 volt tekrar açılış 20 sn ve 40 amper ayarlarını yaptım sonrakileri biraz karıştırdım. 15 fonksiyon var ve ne anlama geliyor anlayamadım çoğunu. Anlayan birinin yardımını bekliyorum. Saygılar

Son düzenleme:
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Cevap için çok teşekkürler
Eklediğim videoda menüleri açıklamış ama ideal değerler nasıl olmalı konusuna gireceğiz demiş, sonra videonun seyri değişmiş unutulmuş. Ben elektrikten anlamıyorum. Menülerdeki değerler nasıl olmalı sorusu biraz aydınlansada hala benim için muğlak

Son düzenleme:
Cevap için çok teşekkürler

Hayırlı olsun
Bir süre kullanımdan sonra yorumlarınızı bekleriz.
Kolay gelsin sağlıcakla.

https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/voltaj-aralığı-kaç-olmalı.148553/#post-969196

Diğer fabrika ayarları.

2023-01-11 15.20.07.png

Son düzenleme:
Aynı cihazdan geçen gün benim köydeki konduya Parafudr sonrası taktım. Üst voltaj 240V ve alt voltajı 180V ayarlamıştım. Köy trafosuna 1000 mt uzağım ve 200 mt mesafede şok ısıtmalı su ısıtıcı kullanan komşum var. Daha ilk akşam voltaj 170 voltlara düşünce devreyi kesti. Neyse ayarladım durum düzeldi. Gündüz baktım tv kapandı, yine devreyi kesmiş, voltaj 240'ı geçmiş. Neyse az üstüne ayarladım öyle bıraktım. Amperi de 35A'ya ayarladım ihtiyacıma göre.
Sayaç ana sigorta sonrasına da tip1 parafudr montajı yaptım, bakalım işletmeci onay verecek mi? Şantiyeden meskene geçiş için sayaç değişikliği gerekti (nedense)! Yeni verdikleri sayaçla mevcut sayacı değiştirdiğimden tekrar gelip mühür yenileyecekler.

Aynı cihazdan geçen gün benim köydeki konduya parafudr sonrası taktım. Üst voltaj 240V ve alt voltajı 180V ayarlamıştım. Köy trafosuna 1000 mt uzağım ve 200 mt mesafede şok ısıtmalı su ısıtıcı kullanan komşum var. Daha ilk akşam voltaj 170 voltlara düşünce devreyi kesti. Neyse ayarladım durum düzeldi. Gündüz baktım tv kapandı, yine devreyi kesmiş, voltaj 240'ı geçmiş. Neyse az üstüne ayarladım öyle bıraktım. Amperi de 35A'ya ayarladım ihtiyacıma göre.
Sayaç ana sigorta sonrasına da tip1 parafudr montajı yaptım, bakalım işletmeci onay verecek mi? Şantiyeden meskene geçiş için sayaç değişikliği gerekti (nedense)! Yeni verdikleri sayaçla mevcut sayacı değiştirdiğimden tekrar gelip mühür yenileyecekler.

Kalibrasyonlu ölçü aleti ile boşta ölçüm ölçüm yapıp.
Örnek ölçü aleti ölçümü 220 V olsun
Ürün voltajı ( boşta ) 215 V olsun veya 225 V olsun +5 V /-5 V fark

Bir bakıma ürünün kalibrasyon gibi haraketleri edip ayarlama
240 V yerine 245V veya 235V gibi

Kolay gelsin sağlıcakla.

Mevcut ölçü aleti de markalı ve kalibrasyonlu cihazlar kadar doğrulukta ölçüm yapamayacağı için çok hassas bir karşılaştırma yapmam zor. Solar şarj cihazımın gerilimini 1 volt gibi farklı gösteriyor. Tabi çok üstü ve altına inmedikçe yakın değerleri zamanla deneyip oturtabilirim. Yine de ayarlanan alt üst değerlerin dışında zaten belli ayarlanan süre kadar kesime gidiyor. Sürekli kesime gitmesi de çok sağlıklı olmayacaktır.

240 v yapmıştım. Özellikle pazar günleri 241 e falan çıkıyor. Bende 243 volta yükselttim. Bu sabah 8-9 gibi elektriği kesmiş. 11 de kalktım baktım 238 volt gözüküyor ama elektriği vermiyor 2-3 saatttir. Aç kapa yaptım elektriği verdi. Bu durum evden 3-5 gün ayrı kaldığımızda sıkıntı dondurucudaki yiyeceklerin bozulması anlamına geliyor.

240 v yapmıştım. Özellikle pazar günleri 241 e falan çıkıyor. Bende 243 volta yükselttim. Bu sabah 8-9 gibi elektriği kesmiş. 11 de kalktım baktım 238 volt gözüküyor ama elektriği vermiyor 2-3 saatttir. Aç kapa yaptım elektriği verdi. Bu durum evden 3-5 gün ayrı kaldığımızda sıkıntı dondurucudaki yiyeceklerin bozulması anlamına geliyor.

Geçmiş olsun .
Tam bilmiyorum . ( Gördüğüm )
Yazılımında 5 volt fark alğılama
241V ayarlandı ise devreye 241V kesiyor
241V - 5V = 236V
236V veya 235V tekrar enerjiyi veriyor .
Olmalı .

A2 - Over voltaj protection value V
Aşırı gerilim koruma değeri V
A3 - Over voltaj recovery value V
Aşırı voltaj geri kazanım değeri V

Ürünün yazılım değerleri sonrası değiştirme yapılabilir .

A2 -A3.png

Forum istatistikleri

Konular
128,169
Kullanıcılar
449,933
Son üye
selcukbatman54

Yeni konular

Geri