Gerilim dusumu hesabi

musa217

Üye
mrb arkadaşlar 362 MT mesafe ana pano ile arasında 40 adet 300w LED projektör takılacak ve bunları 10 gurup halinde 4 adet kablo çekip bu kablolarla besleyecegiz 1 gurup 100mt 2 gurup 180 MT 3gurup 280mt ve son olarak 360 mt bunu nasıl hesaplariz
mrb arkadaşlar 362 MT mesafe ana pano ile arasında 40 adet 300w LED projektör takılacak ve bunları 10 gurup halinde 4 adet kablo çekip bu kablolarla besleyecegiz 1 gurup 100mt 2 gurup 180 MT 3gurup 280mt ve son olarak 360 mt bunu nasıl hesaplariz
1 gurup 4x10 mm diğerleri nasıl hesaplariz

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
AC 220 volt değil mi? çok şey fark etmez değilmiş. @ikayserili arkadaşımızın yaptığı elektronik paket programına göre (tavsiye ederim sende indir ve kullan)
ilk 90 m için 2X10 mm2
ikinci 180 m için 2X16 mm2
üçüncü 360 m için 2X35 mm2
hesapladı. tabii ki ben AC den hiç anlamam. indir hesapla gör. kalem tutan sizlersiniz. biz ameleler döşer geçeriz.

AC 220 volt değil mi? çok şey fark etmez değilmiş. @ikayserili arkadaşımızın yaptığı elektronik paket programına göre (tavsiye ederim sende indir ve kullan)
ilk 90 m için 2X10 mm2
ikinci 180 m için 2X16 mm2
üçüncü 360 m için 2X35 mm2
hesapladı. tabii ki ben AC den hiç anlamam. indir hesapla gör. kalem tutan sizlersiniz. biz ameleler döşer geçeriz.
Üstat sorun şu ben bunu 4 x10 kablo ile çekmek istiyorum 2 x hesap ortada yani notur ortak her bir faz bir lambaya bağlanacak dengeli dağıtım ama bunu nasıl hesaplarım

dediğim gibi ben AC den anlamam, 4X10 kablo ne demek onu da bilmem. ben şöyle sesli düşünebilirim.
==================================================================
bu kablo olsun faz + nötr lambanın geldiği yere yarık / yuva açarım lambanın kablosunu eklerim anahtar zaten başta çevir yansın 10 tane lamba. renklerle anlatayım kırmızı faz olsun, siyahta nötr. kablo boyu 90 metre. ilk direk/lamba 9. metrede kırmızıya bir çentik, siyaha bir çentik. buralara kırmızı ve siyah kabloyu yapıştırır. lambaya girerim. dedim ya, bu işlerde ben ameleyim. usta/ mühendis söyler tarif eder ben yaparım.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,957
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri