Gerilim Düşümü

eemtolga26

Üye
Arkadaşlar merhaba. Bir örnek vererek sorumu sormak istiyorum.
Bir trafo, cikisinda 12 direkli 50 şer metre, toplamda, 600 metre 3 rose (faz+nötr+sokak) gidiyor. Trafoda cikis gerilimi 220 V civari, hat sonu abonede 198 V kadar düşüyor. Hat boyunca ortalama 30 abone var ki, herpsi aynı fazdan alıyor. Trafo kademesiyle oynamadan, hat sonu gerilim düşümünü en asgariye nasıl indirebiliriz.
Çeşitli fikirlerinizi bekliyorum.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Arkadaşlar merhaba. Bir örnek vererek sorumu sormak istiyorum.
Bir trafo, cikisinda 12 direkli 50 şer metre, toplamda, 600 metre 3 rose (faz+nötr+sokak) gidiyor. Trafoda cikis gerilimi 220 V civari, hat sonu abonede 198 V kadar düşüyor. Hat boyunca ortalama 30 abone var ki, herpsi aynı fazdan alıyor. Trafo kademesiyle oynamadan, hat sonu gerilim düşümünü en asgariye nasıl indirebiliriz.
Çeşitli fikirlerinizi bekliyorum.

Alpek veya havai hat trifaze olması sorunu çözer.Faz başına 10 abone dengeli yüklenirse gerilim düşümü minimum seviyeye iner

Forum istatistikleri

Konular
128,154
Kullanıcılar
449,897
Son üye
alcaponee

Yeni konular

Geri