Gerilim Düşümü

eemtolga26

Üye
Arkadaşlar merhaba. Bir örnek vererek sorumu sormak istiyorum.
Bir trafo, cikisinda 12 direkli 50 şer metre, toplamda, 600 metre 3 rose (faz+nötr+sokak) gidiyor. Trafoda cikis gerilimi 220 V civari, hat sonu abonede 198 V kadar düşüyor. Hat boyunca ortalama 30 abone var ki, herpsi aynı fazdan alıyor. Trafo kademesiyle oynamadan, hat sonu gerilim düşümünü en asgariye nasıl indirebiliriz.
Çeşitli fikirlerinizi bekliyorum.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Arkadaşlar merhaba. Bir örnek vererek sorumu sormak istiyorum.
Bir trafo, cikisinda 12 direkli 50 şer metre, toplamda, 600 metre 3 rose (faz+nötr+sokak) gidiyor. Trafoda cikis gerilimi 220 V civari, hat sonu abonede 198 V kadar düşüyor. Hat boyunca ortalama 30 abone var ki, herpsi aynı fazdan alıyor. Trafo kademesiyle oynamadan, hat sonu gerilim düşümünü en asgariye nasıl indirebiliriz.
Çeşitli fikirlerinizi bekliyorum.

Alpek veya havai hat trifaze olması sorunu çözer.Faz başına 10 abone dengeli yüklenirse gerilim düşümü minimum seviyeye iner

Forum istatistikleri

Konular
128,170
Kullanıcılar
449,934
Son üye
peldayilmaz

Yeni konular

Geri