Gerilim düşümü hesapı

ibrahim1996

Katılımcı Üye
Bir hesaplama ile işlem de cos=0.8 verilmiş şimdi Diyelim ki 220v ac 10500w güçü müz var 20m uzaklıkta şimdiburda direk
200.L.P/k.S.U2 formülü ile mi yapılır yoksa
2.I.cos/k.u ileri yapılmalı yada başka yol varmıdır?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Bir hesaplama ile işlem de cos=0.8 verilmiş şimdi Diyelim ki 220v ac 10500w güçü müz var 20m uzaklıkta şimdiburda direk
200.L.P/k.S.U2 formülü ile mi yapılır yoksa
2.I.cos/k.u ileri yapılmalı yada başka yol varmıdır?

yükünüz bir fazlı mı ?

şu formülde var

bir faz için 0,074 x mesafe x güç/kesit = % e
3 faz için 0,0124 x mesafe x güç/kesit = % e

Bence de ustaların formülleri en basit ve akılda kalabilecek nitelikte.senin formül karışık bence ona hiç bulaşma İbrahim kardeşim:)..20 metre mesafe için gerilim dusumu değil akim kontrolu yapilmasi gerekir..mesafe uzadıkça her ikisi birden yapılmalı ve ona gore değerlendirilmeli.

mesafe uzadıkça her ikisi birden yapılmalı ve ona gore değerlendirilmeli.

Uzun mesafede de akım kontrolü yapmaya gerek yoktur.Gerilim düşümü yönünden kurtarıyorsa akım yönünden zaten kurtarır.Yani şöyle özetleyelim çok kısa mesafede gerilim düşümü çok uzun mesafe de de akım kontolü yapmaya gerek yoktur.

Uzun mesafede de akım kontrolü yapmaya gerek yoktur.Gerilim düşümü yönünden kurtarıyorsa akım yönünden zaten kurtarır.Yani şöyle özetleyelim çok kısa mesafede gerilim düşümü çok uzun mesafe de de akım kontolü yapmaya gerek yoktur.
Mesafe uzadıkça dan kasıt su;mesafe 40-50-60 metrelere uzadikca hem akim yönünden hem gerilim dusumu yönünden degerlendirirsin, sağlamasını yaparsın.. tam metraj olarak su mesafe ye kadar akim kontrolü, su mesafeden sonra gerilim dusumu hesabı yapılır diyebilirmiyiz?.bence hayır!.

100 metre az buz bir mesafe değil Sami ustam.ben 60 dan sonra yapıyorum valla.isi şansa bırakmamak lazım:)

Ben,5 çeşit hesap programına ilaveten,birde elle yapıyorum.Bu konu,şakaya gelmez.% 3 için 100 mt.normal sonuçlar verir.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,843
Son üye
hvncrblt

Yeni konular

Geri