Geri Görüş Kamerası Kablo Bağlama Sorunu

Baymonster

Üye
Merhaba,

Arabadan gelen kamera kablosu 4 pinli. Multimetre ile ölçtüğümde Arabadan gelen siyah kablo kırmızı kabloya, arabadan gelen kırmızı kabloyu siyaha bağladığımda + ve - doğru gösteriyor. Beyaz ve Yeşil, Sarı kablolar ne işe yarıyor bilmiyorum.

Kabloları resimdeki gibi bağladığımda kamera görüntüsü bulanık gözüküyor. Doğru şekilde kabloları gönderdiğim yazımın ekindeki resime göre nasıl yapabilirim?

Cevap için şimdiden teşekkür ederim

Ekli dosyalar

• 343F5BA9-B08A-4C6D-B512-87F16B245F30.jpeg
    343F5BA9-B08A-4C6D-B512-87F16B245F30.jpeg
    643.9 KB · Görüntüleme: 77
Kırmızı kablo pozitif, siyah da negatif standart düşük gerilim renkleridir. Burada neden çapraz olsun ki, yine de görüntüyü böyle aldıysanız ellemeyin, varsa kameranın merceği etrafındaki plastiği çevirerek odaklamaya çalışın. Veya lens parlak değilse yumuşak bez veya gözlük camı temizleme beziyle hafifçe ovalayın.

Merhaba 2016 clio 4 icon faz 1 aracım için geri görüş kamerasını çinden satın aldım. arabadaki multimedyaya bağlamak için soketi de oto kamera montaj ve satış işlerini yapan birinden aldım. Yani elimde kameram ve soketim var. (Not: Kamera görüntüsünü multimedya da elde edebilmek için multimedya ekranında kamera yazılımını da aktif kıldım.)
Fakat kamerada fotoğraflarda görüleceği üzere çok fazla ucu açık kablo var. Muhtemelen farklı farklı montaj tipleri için böyle seçenek sunulmuş. Benim elimde soket olduğuna göre benim devreyi tamamlamak için bu ucu açık kablolardan en fazla bir tanesini kullanmam gerekir diye düşünüyorum.
Devreyi tamamlamamda yardımcı olursanız kamera görüntüsünü ekranda görürsem kabloların araç içine montajını yapıp kameramı kullanmaya hayırlısıyla başlayacağım.
IMG_5337.JPG

Forum istatistikleri

Konular
128,132
Kullanıcılar
449,847
Son üye
AhmetK06

Yeni konular

Geri