Gercek S7 300 ile HMI Simülasyon olur mu?

kk2144

Üye
Merhabalar,

Elimde modülleriyle birlikte bir ad. S7 314C-2DP var fakat HMI ekrani yok. (TIA v15.1 kullaniyorum)
Yazdigim programi PLC'den calistirirken izlemek icin HMI Ekrani simüle olarak kullanabilmem icin bir yöntem varmi bildiginiz?
Yoksa ikisinin de her halükarda gercek ya da simüle mi olmasi gerekir?
Saygilar....

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yani ikisi de simülasyonda kullanılmalı diyorsunuz, doğru mu anladım?
Kombine edilemezler öylemi?

CMD Handling Bloğuyla başka bir şeye ihtiyaç duymadan haberleşmeyi sağlıyabilirsiniz.

elinizdeki paneli simülasyondan çalıştırıp gerçek plc ile haberleştirebilrisiniz. Aşağıdaki videoda var.

Buradaki PLC de simülasyonda yalnız.

aynı işlemi yaparsanız plc gerçek olsa da oluyor sıkıntı yaratmıyor

Calistiramadim maalesef, benim PC-PLC baglantim Profinet üzerinden degil de USB adapter ile MPI üzerinden cünkü PLC de Profinet yok. Videoda bahsedildigi gibi PG/PC ayarlarindan ethernetimi Auto yapsamda TIA plcsim üzerinden HMI ekrani görmüyor. dolayisiyla programi atamiyorum.

Calistiramadim maalesef, benim PC-PLC baglantim Profinet üzerinden degil de USB adapter ile MPI üzerinden cünkü PLC de Profinet yok. Videoda bahsedildigi gibi PG/PC ayarlarindan ethernetimi Auto yapsamda TIA plcsim üzerinden HMI ekrani görmüyor. dolayisiyla programi atamiyorum.

Hocam dediğim bloğu yüklerseniz sorun kalmayacak :) İsterseniz mail yoluyla size bloğu atayım.

hocam onu deneyemedim pardon, deneyip size dönecegim, tesekkür ederim
Hocam dediğim bloğu yüklerseniz sorun kalmayacak :) İsterseniz mail yoluyla size bloğu atayım.Hocam
TIA da s7 300 icin CMD Handling blogunu bulamadim maalesef.

Ama söyle birsey buldum

Ekli dosyalar

• 109748099_Simulation_of_WinCCTIA_Protal_and_PLCs_en.pdf
    1.3 MB · Görüntüleme: 5
Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.