Gerılım dusumu hesabı

Yanar hocam özelden numaranı at sadece faz ile toprak lamba nasıl yakılır video çekip atayim
1- hoca camide
2- almayayım, alana da engel olmayayım
3- bu forumda herkes benim AC özürlü olduğumu bilir.
4- ben evde elektrik işi yapacağım zaman, öne site girişinden sigortayı kapatırım, sonra evin içindeki sigortaları da kapatır. bili bli ve avometre ile ölçüm yapar, sıfırı görürsem çalışırım. istediğini söyle. sevmem de anlamam da.
5- yeni bir nane öğrenmezsem de olur. sen yakmaya devam et.
6- ve o dediğin güzelliği video olarak burada paylaş ki herkes görüp öğrensin.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Hocam nötr olmadığı durumlarda diyorum eski tip sebekelerde sıfırlamanin olduğu tesisatlarda
otomasyoncu kardeşim, sen toprakla nötr hattını karıştırıyor olabilir misin acaba? topraklama hattı olmayan evlerde sıfırlama yapılıyor diye öğrendim ben burada.

otomasyoncu kardeşim, sen toprakla nötr hattını karıştırıyor olabilir misin acaba? topraklama hattı olmayan evlerde sıfırlama yapılıyor diye öğrendim ben burada.
Evet eski sebekeli evlerde hep nötr ve toprak bir gittiğim çoğu fabrikada devase fabrikalarda nötr ve toprak hep kısa devre

Evet eski sebekeli evlerde hep nötr ve toprak bir gittiğim çoğu fabrikada devase fabrikalarda nötr ve toprak hep kısa devre
bak şimdi ben biraz geç ve güç anlayan adamım. benim prizde 3 tane kablo var. bir mavi, biri kahve, biri de sarı yeşil. sarı yeşil evrensel toprak mavi faz diyelim, kahve de nötr oluyor doğru mu? kahve ile maviye lamba takarsam yanıyor sanırım bu da doğru. maviyle (faz) sarı-yeşile (toprağa) taktığımda neden yanmıyor?

bak şimdi ben biraz geç ve güç anlayan adamım. benim prizde 3 tane kablo var. bir mavi, biri kahve, biri de sarı yeşil. sarı yeşil evrensel toprak mavi faz diyelim, kahve de nötr oluyor doğru mu? kahve ile maviye lamba takarsam yanıyor sanırım bu da doğru. maviyle (faz) sarı-yeşile (toprağa) taktığımda neden yanmıyor?
Hocam nötr ile toprak arasında mi lamba yakabilirsin diye bir açıklama yaptım mi öyle birşey faz ile toprak arası diyorum yanar

Ya güzel kardeşlerim niye anlamiyorsunuz aslında anlıyorsunuz ne demek istediğimi ama işinize gelmiyor nötr ve toprak kısa devre olan yerlerde toprak hattı ile faz birlikte lamba yanar diyorum işiniz gücünüz dalga @sami inci @NevzatEke @paskomya

Ya güzel kardeşlerim niye anlamiyorsunuz aslında anlıyorsunuz ne demek istediğimi ama işinize gelmiyor nötr ve toprak kısa devre olan yerlerde toprak hattı ile faz birlikte lamba yanar diyorum işiniz gücünüz dalga @sami inci @NevzatEke @paskomya
bak otomasyoncu, bilgiyi doğru ver. AC yi bilmem anlamam, iddia da etmem. sen ne dedin toprak ile fazda lamba yanar
bir lamba nötr olmadığı yerde faz ile toprak ilede rahatlıkla yanabilir . nötr olmadığı yerde toprak nötr niyetine kullanılabilinir.
şimdi bana yalancı diyorsun. eğer sıfırlama yani toprak ile nötr birleştirirsen ne oluyor toprak nötr taklidi yapıyor, akraba oluyor. o zaman senin sarı yeşil toprak ve nötr olana ile mavi olan fazı bağlarsan yanar. burası doğru. ama topraklama olan bir yerde hele ki burası bir fabrika gibi bir yerde bu dediğini yaparsan/ söylersen seni ..... ben söylersem, toprakla fazda lamba yanar diye; beni ayıplarlar, git otur yerine cahil herif. sen sus gözlüklerin konuşsun yeter derler. sen git kart tamir et derler.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri