Gerılım dusumu hesabı

musa217

Üye
mrb arkadaşlar 362 MT mesafe ana pano ile arasında 40 adet 300w LED projektör takılacak ve bunları 10 gurup halinde 4 adet kablo çekip bu kablolarla besleyecegiz 1 gurup 100mt 2 gurup 180 MT 3gurup 280mt ve son olarak 360 mt bunu nasıl hesaplariz
1 gurup 4x10 mm diğerleri nasıl hesaplariz

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Trifaze için;
(100*L*N)/(k*s*380*380)

Monofaze için;
(200*L*N)/(k*s*220*220)

Buradan yapabilirsiniz.
mrb benım kafama takılan su atıyorum 9000w gucum var bunları 3 faz kablo ıle 3 bolecegım nötür ortak 3000wat 3000wat 3000wat 362 mt mesafe bunu neye gore yapacagım hesabını
buna 4x 16 kablomu 4x25 lık mı nasıl olacak 220 gore hesapladıgımda 2x25 mı cekecegım benım ıstedıgım 4 carpı kablo ıle noturu ortak verıp dengelı dagıtma umarım anlatabılmısımdır yardımcı olan arkadaslara tesk ederım

mrb benım kafama takılan su atıyorum 9000w gucum var bunları 3 faz kablo ıle 3 bolecegım nötür ortak 3000wat 3000wat 3000wat 362 mt mesafe bunu neye gore yapacagım hesabını
buna 4x 16 kablomu 4x25 lık mı nasıl olacak 220 gore hesapladıgımda 2x25 mı cekecegım benım ıstedıgım 4 carpı kablo ıle noturu ortak verıp dengelı dagıtma umarım anlatabılmısımdır yardımcı olan arkadaslara tesk ederım
benim cahilliğimi mazur görün lütfen. işin ucunda çalışan bir lambalar serisi var değil mi? burada nötr nasıl ortak olabiliyor? benim bildiğim lamba (toprağı pas geçiyorum) çalışması için bir faza bir de nötre ihtiyaç duymaz mı?

benim cahilliğimi mazur görün lütfen. işin ucunda çalışan bir lambalar serisi var değil mi? burada nötr nasıl ortak olabiliyor? benim bildiğim lamba (toprağı pas geçiyorum) çalışması için bir faza bir de nötre ihtiyaç duymaz mı?
bir lamba nötr olmadığı yerde faz ile toprak ilede rahatlıkla yanabilir . nötr olmadığı yerde toprak nötr niyetine kullanılabilinir.
1 gurup 4x10 mm diğerleri nasıl hesaplariz
tüm gruplar içinde 4x10 mm kablo kullan arkana yaslan kafan rahat olsun .

bir lamba nötr olmadığı yerde faz ile toprak ilede rahatlıkla yanabilir . nötr olmadığı yerde toprak nötr niyetine kullanılabilinir.
yeni bir şey daha öğrendim. bu yaşa geldim, topraklamasız çok yer, şey gördüm ama toprak ile faz lamba yeni öğrendim. ben yapmasam da olur.

Toprak ile faz arasında 220 v alırsınız ne güzel yeni birşey daha öğrendiniz
iyi güzel de benim evdeki prizde toprak ile faz arası 210 volt ama akkor lamba yanmıyor. sanırım arızalı olan benim. yada ben bunu bilmediğim için yanmıyor. şimdi öğrendim bir ara denerim.

Forum istatistikleri

Konular
127,960
Kullanıcılar
449,607
Son üye
sinan343834

Yeni konular

Geri