Genlesme tanki

Arkadaşlar 25 binlik otomatik yüklemeli kat kaloriferi için kapalı genleşme tankı kullanmak istiyorum tek katlı bir bina benim sorum elimde bulunan 8 bar lik genleşme tankini kullanmak istiyorum tanki kaç bar hava basmam gerekiyor ikinci sorum genleşme tankına hava bastıktan sonra içine su basmak gerekiyormu yoksa sadece tesisata su basmak yeterli mi

Bir bar basınçlandırmanız yeterli gelecektir. Ancak kapalı genleşme deposu hacminizin yeterliliği kontrol edilmelidir.

Bir bar basınçlandırmanız yeterli gelecektir. Ancak kapalı genleşme deposu hacminizin yeterliliği kontrol edilmelidir.
Üstadım pekala tesisata su basmadan önce genleşme tankına su basmaya gerek varmı yoksa sadece tesisata su basmak yeterli mi

Genleşme tankınızı tesisata bağladıktan sonra tesisata su verdiğinizde genleşme tankının içine de basınç dengelenene kadar bir miktar su dolar zaten.

Ben kombıme baktırdıgımda servis, sadece genleşme tankına 2 bar hava basdı, Sonmra tesısata su verildi,

Su hacmini kontrol etmek yazmadımda ,genleşme deposu hacminin yeterli olup olmayacağı kontrol edilmeli dedim.
Isıtma cihazınızın ısıl kapasitesi ne bağlı olarak sistemde kapalı devrede kullanılacak su miktarı da değişkenlik gösterecektir. Genleşme deposunun maksadı suyun sıcaklık artışından kaynaklanan hacimsel genleşmeyi dışarıya taşırmadan absorbe etmek ve sistemdeki su soğuyunca da hacimsel eksilmesi tamamlamak.

http://egeisitma.com.tr/index.php/kapali-genlesme-tanki-hesabi/ bu linkten faydalabilirsiniz

Su hacmini kontrol etmek yazmadımda ,genleşme deposu hacminin yeterli olup olmayacağı kontrol edilmeli dedim.
Isıtma cihazınızın ısıl kapasitesi ne bağlı olarak sistemde kapalı devrede kullanılacak su miktarı da değişkenlik gösterecektir. Genleşme deposunun maksadı suyun sıcaklık artışından kaynaklanan hacimsel genleşmeyi dışarıya taşırmadan absorbe etmek ve sistemdeki su soğuyunca da hacimsel eksilmesi tamamlamak.

http://egeisitma.com.tr/index.php/kapali-genlesme-tanki-hesabi/ bu linkten faydalabilirsiniz
Allah razı olsun hakkınızı helal ediniz

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri