Geniş ölçüm alanlı, ibreli, DIN PPM yapım ve notları

Ben de 10 tane sepete ekledim.Diğer elektrolitikler için dediklerinize bakacağım.Teşekkür ederim.Sizi çok yoruyorum kusura bakmayın hocam.

Ben de 10 tane sepete ekledim.Diğer elektrolitikler için dediklerinize bakacağım.Teşekkür ederim.Sizi çok yoruyorum kusura bakmayın hocam.
Ben bu gibi şeylerden yorulmam.
Hatta teknik konular beni dinlendirir bile.
Önemli olan ise senin cihazı layıkı ile yaparak başarım elde edebilmendir.
Bunun için uğraşıyoruz.
Bizim sohbetlerimizi takip edenler de çaktırmadan aynı üretimden yapabilirler.
Baksana @by lent çaktırmadan bizi gözetliyor :D
Aklıma geldi. By lent kızmazsa bir önerim olacaktı.
Konu başlığımız LM1875 devresinde gürültü meselesi idi. Hallettik.
Sonra VU metre ile ilgili olarak devam ettik.
Keşke ayrı bir başlıkta devam etseydik.
Acaba LM3915 VU metreden itibaren tüm yazılarımızı ayrı bir başlık altında taşımamız mümkün olur mu.?
Eğer mümkün olursa başlığı şöyle yapabiliriz.
İbreli ve daha geniş ölçüm alanlı PPM yapımı.
Konunun ilk içeriği, LM3915 lerin sahte olmasından dolayı İBRE kullanılabimesinin zorunluluğu.

Son düzenleme:
Sağ olun ,hocam iyi varsınız :)
Bir anda "konu HORT :) " dediniz.Kendimi ibreli vumetre yapmaya başlarken buldum.Ama iyi ki demişsiniz.Biz daha önce LM3915 vumetreyi yaparken de planlamalarımızı yapıp.Sonra siz yeni bir başlık açmıştınız ve öyle devam etmiştik.Eğer böyle bir imkan varsa daha iyi olur tabi.Bizim Konu başlığı ile ilgimiz hiç kalmadı.Vınlamadan ibreli vumetreye atladık.Çok haklısınız.

Hocam besleme devresi için nichicon buldum. Bir de siz bakar mısınız?Ayrıca besleme devresindeki 47uF elektrolitikler yerine de 10uF elektrolitik mi kullanacağız?
https://www.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/1000-mf-35v-nichicon-105-10-adet-fiyati_pdp_566230130

Hocam besleme devresi için nichicon buldum. Bir de siz bakar mısınız?Ayrıca besleme devresindeki 47uF elektrolitikler yerine de 10uF elektrolitik mi kullanacağız?
https://www.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/1000-mf-35v-nichicon-105-10-adet-fiyati_pdp_566230130
O kondansatörü gözüm tutmadı ve kulağım ısırmadı.
Ben şunu tavsiye ediyorum.
https://www.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/1000uf-50v-elektrolitik-kondansator_pdp_571245124

Alışılagelmiş LED sürücüsü olan LM3915 entegresinin kaliteli ve çalışanlarını artık piyasada bulamıyoruz.
Bu sebeple geniş ölçüm alanlı ibreli iyi bir PPM yapımı için konumuz içerisinde çalışmalar yapacağız.
LM3915 entegresinin aksaklıkları ve daha önceki uygulama hataları başka bir konu içerisinde ele alınmış olup, çalışmalarımızı bu konu içerisinden devam ettireceğiz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bu kondansatörü ben de görmüştüm ama üzerinde hiç bir marka olmadığı için tercihler arasına koymamıştım.368mA dalgalanma akımı olduğu için mi tercih ettiniz?

368mA dalgalanma akımı pek anlam ifade etmiyor.
Bizim devrede max akımımız olsa olsa 100mA civarıdır.
Eğer ESR den bahsediyor olsa idi 368mA de şu kadar ripple olur demeliydi.

368mA dalgalanma akımı pek anlam ifade etmiyor.
Bizim devrede max akımımız olsa olsa 100mA civarıdır.
Eğer ESR den bahsediyor olsa idi 368mA de şu kadar ripple olur demeliydi.
Tamam ben bu dediğiniz kondansatörden alacağım.Teşekkür ederim.

Gelişmeleri dört gözle bekliyoruz üstadım. Takipteyiz.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri