generator mwar cos fi değerleri

umitpa1x

Üye
merhaba arkadaşlar 11 mw bir generator 2mw calişirken bara voltaji cikiş gerilimi yuksek gerilimtarafında 160dan 152 kv lere duştu generator mwar 5mwar kadar cıktı bu arada cos fi dee 0.45 lere kadar indi generator etiket değeri 0.85 şimdi sormak istediğim generatorlerin mwar alma olayi cos fi ye goremi belirlenmesi gerek cunku eğer oyleyse yuksek mw da calişirken orneğin 8mw ta iken boyle bir sorunla karşilaşmiyorum 0.90 lara kadar iniyo ama aktif guc duşuk iken bole bir sorunla karşılaşiyorum.... bide tam yukte iken bu sefer eksi yonde mwar almıyo -3 lere inmesi gerekirken inemiyo generator ....

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
jeneratörün çalışma eğrisinden aktif reaktif güç cosfi değerlerine ulaşabilirsin, yalnız enretkonnekte sisteme bağlı 2 mw bir jeneratörün, bağlı bulunduğu barayı 160-152=8 kV düşmesi benim bildiğim teiaş bölgelerinde çok mümkün değil, dediğim gibi jeneratöe eğrilerinden cosfi reaktif aktif değerlerini heraplayabilirsiniz, çok anormal bir durumda step up trofonun kademeleriyle oynayabilirsiniz, iyi günler

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,840
Son üye
111340

Yeni konular

Geri