Generatör için bu kablo olur mu?

cenalp

Üye
Merhaba arkadaşlar.
32,5 MW lık bir generatörün 10,6/154 kv lık trafoya kadar şöyle bir kablo seçimi yapıldı.Uygunmudur?değilse ne kullanmam gerekiyor.
Gerilim 10,6 kv
güç faktörü 0,9
mesafe 50 metre
generatör nominal akımı 1966 A

3x(4x1x185) mm2 seçimi yapıldı.Doğrumudur?

Akım taşıma hesabına göre uyuyor görünüyor ama ben emin değilim.185 lik kullanılacağı kesin.
yukarıdaki kesit kurtarıyor mu yoksa 3x(5x1x185) mi koymalıyız?
Yardımlarınızı bekliyorum.Teşekkürler

Son düzenleme:
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
- Bakır olmak şartiyle,limit değerde ve uygundur.Ancak,bir üst kesit yapmakta yarar var,
- Kabloyuda 8,7/ 15 kv yapmakta yarar var.

- Bakır olmak şartiyle,limit değerde ve uygundur.Ancak,bir üst kesit yapmakta yarar var,
- Kabloyuda 8,7/ 15 kv yapmakta yarar var.
Evet kablo bakır ve 20/35 kv.
Yapan firmaya pek güvenmedim açıkçası.daha önce yapılan santrallere baktım.biri 25MW ve kesiti 3x(4x1x240).Diğer santral ise yine 25 MW kesiti ise 3x(3x300).
Sanki bu bana biraz az geldi.32,5 MW olmasına rağmen daha düşük kesitli.3 santralinde mesafeleri aynı sayılır.
Çok teşekkürler.

Forum istatistikleri

Konular
128,171
Kullanıcılar
449,935
Son üye
mehmetenessunger

Yeni konular

Geri