General Mobile discovery telefonumun sarj soketi devre yollarından koptu

dogandtg

Üye
İyi günler 1 ay önce almış olduğum general mobile discovery cihazımızın sarj soketi devre yollarında lehimle beraber kopmuş. Telpa cihazıma 370 lira masraf çıkardı Bir telefoncuya götürdüm. 70 liraya yapacağını söledi ama gene kopabilirmiş. Soketi kendim aldım ama ayakları oturtacağım yerde lehim olmadığından nasıl takıcağımı bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim saygılarımla

kardeşim sadece şarj için yapıcaksan telefonu yardımcı olabilirim.bu telefonun en nalet yeri burası en ufak bi hatada kopuyor :D nede olsa çin malı salam yapmıolar.

Emaye telle jumper atacaksın sonrasında güçlü bir yapıştırıcı ile usb portu sabitleyebilirsiniz. Fakat bu iş beceri ve deneyim ister yapayım derken daha büyük masraf çıkabilir başınıza.

Tamirden sonra orjinal şarj makinasını kullanmayın. Çok zor girip çıkıyor yuvaya. ben samsung şarj aleti kullanıyorum, problem yok şimdilik.

kardeşim sadece şarj için yapıcaksan telefonu yardımcı olabilirim.bu telefonun en nalet yeri burası en ufak bi hatada kopuyor :D nede olsa çin malı salam yapmıolar.
öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. sadece sarj olsada olur. Bu soket yüzünden telefondan sogudum.

Emaye telle jumper atacaksın sonrasında güçlü bir yapıştırıcı ile usb portu sabitleyebilirsiniz. Fakat bu iş beceri ve deneyim ister yapayım derken daha büyük masraf çıkabilir başınıza.
ilginize teşekkür ederim.eğer bana yolların fotosunu gönderirseniz yapabilirim.

Tamirden sonra orjinal şarj makinasını kullanmayın. Çok zor girip çıkıyor yuvaya. ben samsung şarj aleti kullanıyorum, problem yok şimdilik.

verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim. Benim cihazıma sarj aletim orjinalkende zor girip çıkıyordu.

O fiyat yüksek hakkaten 20 tl dese neyse ama adam da hem uğraşmayayım bırakmasın hem de bırakırsa da sağlam bi ücret alayım derdinde deemk olmayacak iş değil de ona gör alet istiyor ince şçilik

O fiyat yüksek hakkaten 20 tl dese neyse ama adam da hem uğraşmayayım bırakmasın hem de bırakırsa da sağlam bi ücret alayım derdinde deemk olmayacak iş değil de ona gör alet istiyor ince şçilik

Soket'i sağlam zaten sadece yollar bulunup kadir_rtb beyefendinin dediği gibi jumper atılacak. Ben yapabilirim ama yolları nasıl bulacağımı bilmiyorum.

Yol dediğimiz çok ince bakır teldir fazla ısıdan da etkilenir, kopan yerler bellidir alt katmana da geçebilir yakındaki diğer elemanlara da, daha önce benzer tamirat işi yapmadıysanız ve illa tlf kullanmak isterseniz bu tamirata girişin aksi halde dönüşü olmayan zararlar verirsin! Tlf nu pilini dışarıdan şarz ederek de kullanabilirsin japon şoplarda ucuza standar şarj cihazı fiyatına bulunabiliyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri