Genel Elektrik, Otomasyon ve Plc Sistemleri Hakkında Bilgi Arıyorum.

arkadaşlarr kontrol kalemi sitesini çok uzun zamandır takip ediyorum özel bir elektrik firmasında çalışıyorum. çalışan arkadaşlarımında çoğu bu forumdan faydalanıyor..bende bilgi topluyorum sürekli buradan gerçekten çok yararlı bir site..peki çok şey istiyorum derken ne istiyorum..sürekli bilgi toplayıp döküman oluşturuyorum elektrik mesleğime gönül veren biriyim..:) kumanda devreleri daha çok farklı kumanda devreleri,plc ile ilgili dökümanlar,sensör ve switchler hakkında bilgi ve dökümanlar yani gerçekten çok şey istiyorum :) ancak biliyorumki günümüz teknolojisinde bu bilgilerin hepsi olmasada bazıları paylaşılmıştır daha öncesinde yardımcı olabilen olursa çok teşekkür ederim sadece ben değil inanınki bu şekilde ihtiyacı olan çoktur..
herkes birşeyler katarsa bizde :) elektriğin aşuresini yapmış oluruz sanırım :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
aşağıdada kumanda devreleri ilgili çok güzel bilgiler var umarım işine yarar

Ekli dosyalar

• kumandadevreleri.rar
    871.7 KB · Görüntüleme: 4
burası gerçekten çok olumlu bir site.begendiğine sevindim.

ahnur güzel şeyler paylaşıyorsun gerçekten teşekkürler hala inceliyorum :)

Sayın best_serdar konu açarken başlık seçimine özen gösteriniz. Başlık konunun özeti niteliğinde olmak zorundadır. Ayrıca forum içi arama özelliğini kullanırsanız aradığınız bilgilere ulaşabilirsiniz.

katılıyorum.kesinlikle ülkenin en ama en iyi forumlarından biridir.bu forumda herkes menfaat gözetmeksizin paylaşım yapar bilgilerini bildiklerini gizlemeden yardımcı olur.bilgi paylaştıkça çoğalır.bu forumuda ayakta tutan en büyük faktörlerden biride budur zaten.
saygılar

ahnur arkadaşa çok teşekkürler güzel bi paylaşım yapmış

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,915
Son üye
eylulllll33

Yeni konular

Geri