Gemo programlama hakkında

ahmtunslll

Üye
Merhaba bir input var bu input her bir olduğunda 7 tane lambayı sırayla yakacak şekilde programı ayarlayamadım her 1 de birinci lamba bir kere daha input 1 olursa ikinci lamba bir kere daha input 1 gelirse üçünce lamba diye gidicek .

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Merhaba bir input var bu input her bir olduğunda 7 tane lambayı sırayla yakacak şekilde programı ayarlayamadım her 1 de birinci lamba bir kere daha input 1 olursa ikinci lamba bir kere daha input 1 gelirse üçünce lamba diye gidicek .

7. lamba yandıktan sonra her input verildiğinde geriye doğru birer birer sönsün mü yoksa, bütün lambalar sönsün her input verildiğinde tekrar 1. lambadan başlayıp ileri doğru yanmaya devam mı etsin o_O:D

7. lamba yandıktan sonra her input verildiğinde geriye doğru birer birer sönsün mü yoksa, bütün lambalar sönsün her input verildiğinde tekrar 1. lambadan başlayıp ileri doğru yanmaya devam mı etsin o_O:D
Abi teşekkür ederim input geldi 1.ci lamba yandı 3sn sonra sönecek .tekrar input 30 sn içinde grlirse hiç bir şey olmıcak 30 sn sonra telrar gelirse lamba 2 yanacak aynı şekilde 2sn ve 30 sn içinde input gelirse bir şey olmıcak diye 7 tane devam edecek

Abi teşekkür ederim input geldi 1.ci lamba yandı 3sn sonra sönecek .tekrar input 30 sn içinde grlirse hiç bir şey olmıcak 30 sn sonra telrar gelirse lamba 2 yanacak aynı şekilde 2sn ve 30 sn içinde input gelirse bir şey olmıcak diye 7 tane devam edecek

soru sormasam 3 saniyeler, 30 saniyeler ortaya çıkmayacak hadi onu da bıraktım senaryo bambaşka yere evrildi be güzel kardeşim :)

neyse gemo'yu kullanmadım bilmiyorum fakat senaryo yine değişmeyecekse klasik plc mantığıyla yazılması çok zor bi program değil. siz bi başlayın yaptıklarınızı burada paylaşın elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Bence senaryo kağıda dökülüp üzerinden geçilmeli, diğer yandan istediğiniz input yükselen kenar mı ?
Mesela input'a gelen 1 30 saniye sonra hala aynıysa herçey baştan mı başlayacak ?

Forum istatistikleri

Konular
128,134
Kullanıcılar
449,852
Son üye
ddknght

Yeni konular

Geri