Gemo Lader diyagram örnek sorusu

Gemo ile yapılabilir mi ?

• Evet

Oy: 3 75.0%
  • Hayır

Oy: 1 25.0%
  • Plc ile olmaz

Oy: 0 0.0%
  • Siemens ile yap

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    4

cenqo7535

Üye
Merhabalar ,
aklımda gemo ile tasarlamak istediğim bir devre var ;
2 buton ve 1 emniyet butonu var devrede , devreyi örnekle anlatayım sizlere
butona ilk basışda ilk led setlenecek , aynı butona ikinci basışda 2. led setlenecek , bu şekilde tek bir butonla aynı şekilde 6-7 tane led yanacak , diğer butonla ise 1 konumundaysa 0 almak için kullanıcam . Fakat karıştırdığım nokta ; 3. led yanıyor reset butonuyla sadece 3. led sönecek yani 5. ledi yaktım diyelim butona bastığımda sadece 5. led sönecek .
yardımcı olursanız sevinirim

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Merhabalar ,
aklımda gemo ile tasarlamak istediğim bir devre var ;
2 buton ve 1 emniyet butonu var devrede , devreyi örnekle anlatayım sizlere
butona ilk basışda ilk led setlenecek , aynı butona ikinci basışda 2. led setlenecek , bu şekilde tek bir butonla aynı şekilde 6-7 tane led yanacak , diğer butonla ise 1 konumundaysa 0 almak için kullanıcam . Fakat karıştırdığım nokta ; 3. led yanıyor reset butonuyla sadece 3. led sönecek yani 5. ledi yaktım diyelim butona bastığımda sadece 5. led sönecek .
yardımcı olursanız sevinirim
butona 1 basışta 1 led yandı 2. basışta 2nci led yanınca 1.led yanık kalacakmı sönecekmi.

3 led yanık diyelim sen butona bastığında sadece 3 nolu led sönüp diğer 2 si yanık kalacak diye anlıyorum. yani en son yanan led ilk olarak sönecek ve sırayla devam edecek bastıkça doğrumu anlamışım.

ok uğraşalım bakalım . sende uğraş counter ile bir kombinasyon düşünüyorum sende düşün. bu akşam bitiririm buradan paylaşırım.

şu anda ileri doğru götürüyorum sırasıyla yakıyorum ledleri fakat geri dönüşü henüz gerçekleştiremedim

bu akşam bitiririm dedim ama bitmeyecek gibi illa gemoda mı yapıcaz gemo ve ladder olması şartmı. ladder dan nefret ederimde.

gemo kullanıcam hocam ondan onu istedim :) bende lader dan anlıyorum sadece :D

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,104
Kullanıcılar
449,802
Son üye
sadık Mehmet

Yeni konular

Geri