GEMO Akıllı Röleye program Yükleyemiyorum.

melih1966

Üye
Elimde GEMO AR1-A Akıllı Röle var. Tasarladğım programı LapTop umdan yükleyemiyorum. Bilgisayarımın USB portuna bağlı USB to Serial çevirici var. Çevirici sağlam daha önce Recivere program yükledim. Bu konuda deneyimi olan bir arkadaş varmıdır.

usb20tors232converter.jpg

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
gemonun kullanma klavuzundaki açıklamaları aynen yapıyorsan bir sorun olmaması lazım.ben hiç bir sorunla karşılaşmadım şimdiye kadar.senin çevirici sıkıntı yapıyor olabilir.

bilgisayarım özellikler donanım bilgisinden usb çeviricinin hangi portu kullandığını bul öncelikle ..
daha sonra bu portu gemonun programından veriaktarımı/haberleşme portu seç'ten doğru bir şekilde seç..
ancak eğer usb çeviriciin kullandığı port 5 ve üzeri bir portsa gemodan bu portu seçemessin. dolayısıyla donanım özelliklerinden baktığın bu portu gene aynı yerden ilgili menüye girerek 4 ve aşağısı bir porta aktarman gerekiyor ..
onun haricinde hiç bir sorun çıkarmaz.
ayrıca gemonun yeni versiyonu ile (v2.2) AR1-A serisini programlamaya çalışma olmaz ...
AR1-A CPU için V2.1 AR1-B CPU için V2.2 kullanmalısın ..

Teşekkürler uffuk. Yaptığım yanlış V2.2 ile AR1A'ya Program yüklemeye çalışmak olmuş. V1.1 ile denedim yüklendi.

Arkadaşlar bende AR2-A modeli var ve haberleşirken Com port hatası veriyor. COM1 seçili, başka versiyonları da denedim yüklemiyor. Win7 64 bit işletim sisteminde çalışmıyor mu?

Arkadaşlar bende AR2-A modeli var ve haberleşirken Com port hatası veriyor. COM1 seçili, başka versiyonları da denedim yüklemiyor. Win7 64 bit işletim sisteminde çalışmıyor mu?
aynı sorun benbimde başımda

kardeşim cihaza gelen r ile t uçlarının yrlerini değiş.benim hata kabloda cıktı.yada iyi bi kontrol et kablonu

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri