Gemo Ürünleri ile İlgili Sorunlar Buraya !!!

GEMO

Gemo Temsilcisi
Arkadaşlar merhaba,

Üretmekte olduğumuz GEMO marka Akıllı Röle / PLC' lerle ilgili görüşleriniz ve sorularınızı yanıtlamaya çalışacağım.

Ürünlerimizi daha iyi bir seviyeye getirmek için katkılarınızı bekliyoruz.
http://www.gemo.com.tr/ar2_tr.htm
http://www.gemo.com.tr/manuals_tr.htm

Herkese iyi çalışmalar,

Okan Gürbüzoğlu
GEMO

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Okan bey merhabalar.
Öncelikle okulumuz otomasyon laboratuarına yapmış olduğunuz katkılardan dolayı teşekkür ederiz. Demirtaşpaşa eml olarak GEMO ürünlerini ilgiyle takip ediyor ve kullanıyoruz. Bursa merkez olmak üzere tüm illerden gelecek olan eğitim, kurs, seminer vb faaaliyetlere seve seve destek vereceğimizi buradan bildirmek istiyoruz. Gelecek dönem e-eğitim üzerinde çalışmalarımız da olacaktır. böylece internet üzerinden eğitimlerimizi gerçekleştirebileceğiz. Tüm GEMO culara iyi çalışmalar dileriz.

Volkan ÖZURUL
Elektrik-Elektronik Tek.Öğrt.

DEMİRTAŞPAŞA EML.
OSMANGAZİ / BURSA

Volkan Bey, merhaba,

Bizde ilginiz için teşekkür ederiz.
Kurslar ve seminerler için destek vermeyi istemeniz bizi ayrıca mutlu etti.

İmkanlar dahilinde eğitime katkı yapmaya devam edeceğiz.

Umarız öğrencileriniz için faydalı olur.

İyi Çalışmalar,
Okan Gürbüzoğlu
GEMO

biz viranşehir metem olarak 4 edet satın aldık oldukça güzel sizleri tebrik ederim.teknik destek ve ptc ler için çok teşekkürler.gelecek dönem için imkanımız dahilinde en az 6 adet almak istiyoruz.sizinde bize yardımcı olacağınıza inanıyorum.bizde kara kara okulumuza nasıl plc alacağız diye düşünüyorduk.iyi ki varsınız sağolun.

Arkadaşlar merhaba,

Üretmekte olduğumuz GEMO marka Akıllı Röle / PLC' lerle ilgili görüşleriniz ve sorularınızı yanıtlamaya çalışacağım.

Ürünlerimizi daha iyi bir seviyeye getirmek için katkılarınızı bekliyoruz.

Herkese iyi çalışmalar,

Okan Gürbüzoğlu
GEMO

Okan Bey elimde AR 2 A PLC niz var yaklaşık 1 yıldır kurcalıyorum.ladder da okuldaki otomatik kumanda devrelerini rahatlıkla yapıyorum.simülasyonunu çalıştırıyorum.fakat son 15-20 gündür karmaşık işlemler yapayım dedim.heralde durum makinalarıyla yapılır fakat durum mak bi yere geliyorum takılıyorum.mesela periyodiklik nasıl saglanır.2 li sıralı çalışma yapıyorum fakat beşlisini nasıl yaparız beceremiyorum.
Sizden istegim bunları birebir anlatmanız mümkün olamaz tabii ancak bu ürünle ilgili daha yrıntılı anlatım olabilir birde karmaşık devrelerle yapılmış bir kaç uygulama örnekleri olabilir
mümkünse
Alp GÜNEŞSOY

Gemoda zaman saatı varmıdır.kalıcı role varmıdır.

Gemo da şimdilik gerçek zaman saati yok. Okan bey yeni versiyonlarda olacağını söyledi. Kalıcı röleden kastınız set-reset ise tabiki var. kolay gelsin.

Alp Bey, merhaba

e-posta adresinize durum makinası kullanılmış örnekler yollayacağım.

Durum makinası sıralı işlemlerin ladder diagramlarındaki karmaşıklıktan uzak bir şekilde, tablo doldurarak yapılmasına olanak veriyor.

Kısaca hangi durumda hangi yardımcı çıkışların aktif olacağına ve başka bir duruma geçmek için gerekli olan koşul ya da koşulların ne olduğuna karar veriyorsunuz.
Bu yardımcı çıkışlarıda ladder diagramında gerçek çıkışlarınızla ilişkilendiriyosunuz.

Birbirinden bağımsız 48 durum belirleyebildiğiniz 2 durum makinası mevcut.

Web sitemizde durum makinası ile ilgili uygulama notları yayınlacağız.

Durum makinası ile ilgili özet bilgi için;
http://www.gemo.com.tr/pdf/manuals_tr/GEMOLadderEditorV22_REV_A_tr.pdf
sayfa 36-40

İyi Çalışmalar
Okan Gürbüzoğlu
GEMO

merhaba Okan Bey. ben de AR2 A kullanıcısıyım. Cihazla bir çok devre tasarladım fakat sıcaklık kontrolü yapamıyorum. cihazın ptc desteği var fakat nasıl kullanacağımı bilmiyorum. yardımlarınız bekliyorum. teşekkürler...

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri