Gemo Ürünleri ile İlgili Sorunlar Buraya !!!

Program bende olmadiğindan paintte çizdim bu nedenle resim biraz gelişiguzel oldu.

Aynı çıkışı programda birden çok kez kullanmayın. Bunun yerine mevcut olasılıkları paralel bağlayın.

Ekli dosyalar

• gemo.jpg
    gemo.jpg
    23.5 KB · Görüntüleme: 29
Son düzenleme:
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Merhaba, elimde gemo ar2-a modeli plc var. Ancak plc programlamada yeni olduğum için sıkıntı yaşıyorum.
in1->set q1 (giriş 1'e bağlı düğmeye basılınca, çıkış 1'i açacak(motor çalışacak))
in2->reset q1 (giriş 2'ye bağlı düğmeye basılınca, çıkış 1'i kapayacak(motor duracak))
in3-in1->q1 (giriş 3'e bağlı anahtarı çevrilip(açılıp) ve giriş 1'e bağlı düğmeye basıldıkça, çıkış 1 çalışacak(motor çalışacak çıkış alındığı sürece))
Umarım anlatabilmişimdir. Bu şekilde bir program yazmaya çalışıyorum ancak q1'i ikinci kez kullanmama izin vermiyor sistem. Orada q2 kullanırsam çıkışlarım azalacak. Belki kolay bir şeydir ancak yeni olduğum için göremiyor olabilirim. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Basit deve elle bir kagıda yapacağınız devreyi çizin yardımcı olayım wapsat yollayın 05336263674

Herkese merhaba arkadaşlar ;
Uygun fiyatıyla dikkat çeken gemo ile basit bir sıcaklık okuma uygulaması yaptım.İyi seyirler

YOUTUBE KANALIMIZDA ÇEKİLİŞ İLE GEMO PLC HEDİYE EDİYORUZ.

Herkese selamlar.
Elimdə GEMO AR2 və enkoder var. Örnek olarak ireli- geri metrə ölçmə yapmak istiyorum. Encoder 1 devre 46 puls. çıkış: A,B, A-, B-.
2 set dəyəri ilə çalisdira bildim. Yani Set1 irəli, Set2 geri deyərlər yazıb çalişdirdim.Amma Mene lazımki Set1 le həm irəli həm geri set dəyəri yapım.
Set1 basib 100 yazdım irəli, set dəyərində duracaq.
Set1 basib 80 yazdım 20 geri gedib dayanacaq.
Gemo üreticilerine yazdım, bir cevab yok.
Bu konuda yardımınıza ihtiyacım var. Örnək olarak 1 proqram paylaşsaniz iyi olur.
Teşekkürler!

Merhaba Bir ödevim var yardım edebilir misiniz ?
GEMO PLC ile
Kumandaya basınca
5 sn Sonra
Kapı açılacak
Limit Swich Kapı tam olarak açılınca motoru durdursun (Kapı Açık)
Kapı kapanırken Limit swich 5 sn sonra devreye girsin ve kapıyı kapatmaya başlasın
Kapı kapanırken aradan bir hareket tespit eden sensör devreye girer ise kapı dursun 2 sn sonra kapı tekrar açılsın.
Kapı kapatma konumunda kapı limit swich e dokunduğunda motor dursun (KAPI KAPALI)
Yardımlarınız için teşekkür ederim şimdiden

Merhaba Bir ödevim var yardım edebilir misiniz ?
GEMO PLC ile
Kumandaya basınca
5 sn Sonra
Kapı açılacak
Limit Swich Kapı tam olarak açılınca motoru durdursun (Kapı Açık)
Kapı kapanırken Limit swich 5 sn sonra devreye girsin ve kapıyı kapatmaya başlasın
Kapı kapanırken aradan bir hareket tespit eden sensör devreye girer ise kapı dursun 2 sn sonra kapı tekrar açılsın.
Kapı kapatma konumunda kapı limit swich e dokunduğunda motor dursun (KAPI KAPALI)
Yardımlarınız için teşekkür ederim şimdiden
Bildiğin proje bu yav, okulda hocalar nezamandan beri gemo ile ödev veriyorlarmış?

9 yıl önce hazırladığım panoda eski model ar2-a + g1 kullanmıştım. İki hafta havalar sıfırın altına düşüyor, zannedersem bundan dolayı modül açılmıyor. Panoyu fön makinesi ile ısıttıktan sonra açılıyor.
Yeni versiyonlarda bahsini getirdiğim sorun çözüldüyse modül değişikliği yapacağım.

Herkeze merhaba ar2-p kullanarak bir uygulama yapmak istiyorum fakat input sayısı yetersiz kalıyor,
bunun için genişleme modulü takılabiliyormus(ar2-g1) bu iki ürünü hiç beraber kullanmadım bir biri arasında link kurmak için ne gerekli ayrıca arasında modbus yapmam gerekirmi bu konuda yardımlarınızı bekliyorum

gemo A1-A ya gemo ar2 veri aktarım kablosu ile pro atılır mı?
ar2 nin kablosunu kestim üç kabloyu üç klemense tüm kombinasyonları denedim yinede aktarım olmadı

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri