Gemo Ürünleri ile İlgili Sorunlar Buraya !!!

Merhaba arkadaşlar
Gemoya yeni başladım motorda yıldız üçgen yol verme devresi tasarladım bu döngüyü mesela 10 kez devam ettirip sonra kendiliğinden durdurmak istiyorum ama bu mümkünmüdür
Merhaba
Size bir soru sorsam.10 tekrar döngüsünü nasıl yaptınız 🙂

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
merhaba
gemo ar1 ile çalışan 3 ad patlaç valfler var. Patlaçlardan 2 tanesi çalışmamaya başladı biri çalışıyor. Çalışana bağladığım zaman kabloyu patlaç çalışıyor yada anahtarına basınca manuel çalışıyor. 2 çıkışın rölesi tık tık ses yapıyor ama patlaçı çalıştırmıyor gemo plc de bu iki çıkış rölesi arızalımı oluyor ölçü aletiyle bakınca çıkış veriyor anlamadım bilgilerinizi rica ediyorum.
Çalışan valfi çalışmayan çıkışa bağlayınca yine çalışıyorsa, çalışmayan valf çalışmıyor demektir.

merhaba
gemo ar1 ile çalışan 3 ad patlaç valfler var. Patlaçlardan 2 tanesi çalışmamaya başladı biri çalışıyor. Çalışana bağladığım zaman kabloyu patlaç çalışıyor yada anahtarına basınca manuel çalışıyor. 2 çıkışın rölesi tık tık ses yapıyor ama patlaçı çalıştırmıyor gemo plc de bu iki çıkış rölesi arızalımı oluyor ölçü aletiyle bakınca çıkış veriyor anlamadım bilgilerinizi rica ediyorum.
Mrb taş gibi cihazlar DIR gemo lar ,en kötü dış ortamda çalışan gemo'lu panolarım var halen çalışıyor.
Kart tasarımı pcb kaliteli.
Yapmanız gereken,dikkatli şekilde dış kasayı sokun ,şüphelendigin roleleri dikkatlice pcb den sokun çift tarafi lehimlidir rolenin.
Bobin gerilimi 12v du galiba tam emin olamadım bobine harici besleme gerimi sağlayın kontak lari ölçün.
Büyük ihtimalle devreye hızlı girip çıktığı için kontaklar deforme olmuştur.
Patlac uygulamalarında gemonun çıkışına mosfet çıkış kartı baglamanizi tavsiye ederim ,hem uzun ömürlü olur hemde başınız ağrımaz.

• Beğen
Tepkiler: huh
gemo akıllı rölelerinizi beğenerek kullanıyorum elimden geldiğincede sizin markanıza destek vermeye çalışıyorum ama editör kısmında bir kaç kısıtlama var yaptığımız değişiklikleri geri alma (ctrl-z) gibi komutların olmaması yada yapılan çalışmaları plc içinden çekememek bizleri biraz kısıtlıyor ayrıca rs-232 ve rs485 gibi protokollerin olmaması biraz sıkıntı bunlarla ilgili bir geliştirme olacak mı

gemo akıllı rölelerinizi beğenerek kullanıyorum elimden geldiğincede sizin markanıza destek vermeye çalışıyorum ama editör kısmında bir kaç kısıtlama var yaptığımız değişiklikleri geri alma (ctrl-z) gibi komutların olmaması yada yapılan çalışmaları plc içinden çekememek bizleri biraz kısıtlıyor ayrıca rs-232 ve rs485 gibi protokollerin olmaması biraz sıkıntı bunlarla ilgili bir geliştirme olacak mı
ar2a -rs485 prtokolünü destekler,modbus gateway modülü bağlanabilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,912
Son üye
mavilacivert11

Yeni konular

Geri