gemilerde kulanılan 24 vdc led ampullerdeki dönüş nasıl engelenir.yardımcı olurmusunuz

tkp-12

Üye
merhaba arkadaşlar benim iki problemim var 1:) 24 vdc ledleri ampuleri dımmer etmek için bir kart yaptık .bu karttı 500 k ohm ile dımmer etmeye kalkıştığımızda 24 v ampuller titriyor .10 kilo ohm ile kıstığımızda normal kısması gereken lambaları kısıyor ama diğer yanmayan lambaları da yakıyor.
2:) sıkıntım da gemi sektöründe pompa kontrolerinin lambalarına kulandığım 24 v lambaların hepsi yanıyor gemide kaçak yok .dımmer hatı bağladığımızda da oluyor bağlamazsakta oluyor .bir çözüm sunarsanır minetar oluruz .diyot bağladım yine aynısı sıkıntı.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri