Geleneksel Tıraş Severler

elektrikli makinelerin koparma jiletin ise kesme yaptığı anlatan bi kaç yazı okumuştum. kullandıkları fotolarla bu idaaları oldukça ikna ediciydi.

elektrikli makinelerin koparma jiletin ise kesme yaptığı anlatan bi kaç yazı okumuştum. kullandıkları fotolarla bu idaaları oldukça ikna ediciydi.
kesse de, koparsa da aynı işi görüyorlar, ama esas iş o yanağı pırıl pırıl yapıp yumuşattıktan sonra öpecek hatunun olması bence.

kopmanın travmatik olduğu, kesmenin kıla ve cilde daha az verdiği savunuluyor ustacım.
biz giritlilerin bir tabiri vardır, ıskata da b*k, b*k ta b*k. istersen lazer ağda yaptır pırıl pırıl ol. hatun bu işin canıdır. yahu ben neden işkembeyi pırıl pırıl yapıyorum? diye soruyorum kendime bazen. hani olur da bu yaştan sonra bakarsın biri beni beğenir diye. hem neden olmasın. bir de entel dantel takılıyoruz. şansıma tüküreyim hep kıymet bilmez çıtırlar denk geliyor. en çok zoruma giden kızın mı diye soruyorlar. çok kötü oluyor.

kopmanın travmatik olduğu, kesmenin kıla ve cilde daha az verdiği savunuluyor ustacım.
Sinekkaydı yapan her alet sakıncalıdır zaten bu sebeple üç bıçaklı gibi makineleri önermiyoruz. Elektrikli makinelerin kötü olanları çok tehlikeli ağızları körelip sakalları yoluyor sonra kıl dönmesi, batık gibi sorunlar ortaya çıkıyor. Kimsenin önemsemediği asıl mesele ise tıraş öncesi. Tıraş sabunları yüzü çok güzel hazırlıyor fırçayla da sakallara nüfus ediyor. Tıraş köpükleri ise yüzün üzerinde yalandan bir katman oluyor.
biz giritlilerin bir tabiri vardır, ıskata da b*k, b*k ta b*k. istersen lazer ağda yaptır pırıl pırıl ol. hatun bu işin canıdır. yahu ben neden işkembeyi pırıl pırıl yapıyorum? diye soruyorum kendime bazen. hani olur da bu yaştan sonra bakarsın biri beni beğenir diye. hem neden olmasın. bir de entel dantel takılıyoruz. şansıma tüküreyim hep kıymet bilmez çıtırlar denk geliyor. en çok zoruma giden kızın mı diye soruyorlar. çok kötü oluyor.
Lazer daha fenası. Hiçbir işe yaramadığı gibi kıllar daha gür ve daha fazla çıkıyor. Çektiğiniz acı da cabası. Kıymet bilmezler de ayrı bir konu ama madem kıymet bilmezler kıymetleniyor siz de kıymet bilmez olun kıymetlenin. Tıraş genç ve bakımlı gösterir bu arada.

sakallı sevenlerin sayısıda az değil ustacım meraklanma :)
Benim anladığım, sakal görüntü/imaj olabilir de çoğu tembellikten bırakıyor. Ha, etrafını çeviren, bakımlı kısaltana birşey diyemem çünkü o iş traştan zor, bir de kendin yapmaya kalkarsan.
Ayrıca 40'lı yaşlarda yarı ağaran bir sakal insanı en az 8-10 yaş olduğundan yaşlı gösteriyor. 50'yi 60, 60'ı 70-75. @paskomya ustam sana da tavsiyem bir süre sinek kaydı dene, bak faydasını göreceksin.;)
Üniversitede bir hocamız yukarıda da zikredildiği gibi "sabah işiniz için akşam da eşiniz için traş olun, bakın faydasını görürsünüz" derdi.:)

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri