Gelen data ile tuşa basma-bırakma anı

Brkkk

Üye
Data hattını okuduğum bir yere ait bir tuşa basınca x datası geliyor tuşu bırakınca y datası geliyor. Ben de bastığımı okuyup bıraktığımda çıkış vermek istiyorum ama yapamadım. Sadece bastığım ya da bıraktığım anda çıkış vermeyi yaptım ama işlemci bastığımı da okusun bıraktığımı da istiyorum. Yardımcı olur musunuz ?

.. devrenin tuşun basılıp bırakıldığını anladığı bir döngü olması lazım. Tuş arduino nun pinlerinden birisine bağlı değil mi. Tuşa basılıp bırakıldığında bir değişkenin değeri 0 veya 1 olur. Bu göre ilgili yere atlama yapılır..
Programı bilmiyoruz ki..

.. devrenin tuşun basılıp bırakıldığını anladığı bir döngü olması lazım. Tuş arduino nun pinlerinden birisine bağlı değil mi. Tuşa basılıp bırakıldığında bir değişkenin değeri 0 veya 1 olur. Bu göre ilgili yere atlama yapılır..
Programı bilmiyoruz ki..
switch case kullanarak çözdüm, teşekkür ederim. tuş kontrol etmekte switch case' den iyisi yok sanırım. if yapıları ile beceremedim :)

Şimdiki sorum kod koruma üzerine. avr isp olmadan bunu yapabilmemin yolu var mı ?Arduino ile fuse ayarı yapılamıyor sanırım ?

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri