Geleceğim...

Herkese kolay gelsin.Ben elektrik elektronik lise son sınıf öğrencisiyim ve mesleği yapmak çocukluk hayalim gibi bişeydi :D. Şimdi lise bitiyor inş güzel bi üniversite kazanacağım.Size sorum kendimi geliştirmek istiyorum.Önerdiğiniz kitaplar konular varmı.Ayrıca pic programlamayı seviyorum hangi dilleri öğreneyim hangisi iş hayatımda daha iyi olur.Şimdiden teşekkürler tekrardan kolay gelsin...

Açıkçası kitap öneremem ingilizce kaynaklar var elimde mail adresini verirsen sıemens'in dökümanlarını vereyim bende olanları. Burda üstadlar var onlar seni çok daha iyi yönlendirir ancak plc'ye başlamadan önce çok iyi bir şekilde lojik ve kumanda devresini oturt aklında.

Serdar Çiçek'in "CCS C ile Pic Programlama" kitabını öneririm ve bunun yanında @yusufburak arkadaşın dediği gibi PLC'de öğrenmeni tavsiye ederim. CCS C dilini önermemin sebebi ise elektrik-elektronik sektöründe C dilinin yaygın kullanılmasıdır.

Ccs c dilini duymuştum fakat basic ile başla demişlerdi ccs c için kullanılan programlar hangileri peki internetde bulabilirmiyim

ccs c için derleyici program olarak (pıc c compiler) diye program var aratırsan arama motoruna ücretsiz indirebilirsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,845
Son üye
burak_duyar

Yeni konular

Geri