Gekamak kaynak makınası tıg için swıç eklemek

elmek1985

Üye
herkese selamın aleyküm elimde gedik makina 200 amp lıf tıg özelliği olan kaynak makinası var bu makinaya amperi ayarlayıp herşey normalken değdirmeyle değilde normal tıg kaynak makinası gibi torç swıcını kullanıp ateşlemeyi torçtan başlatmak için devredeki ıgbt leri surulen kısımdan ekleyebilirmiyiz yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşşekkürler makina resimleri yüklenmiltir

Ekli dosyalar

• IMG_20200205_233038.jpg
    IMG_20200205_233038.jpg
    255.9 KB · Görüntüleme: 16
  • IMG_20200205_233045.jpg
    IMG_20200205_233045.jpg
    345.1 KB · Görüntüleme: 18
  • IMG_20200205_233055.jpg
    IMG_20200205_233055.jpg
    390 KB · Görüntüleme: 18
  • IMG_20200205_233108.jpg
    IMG_20200205_233108.jpg
    240.1 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme:
@elmek1985 kardeş ben kaynak makinesi tamirinden anlarım, ama senin dediğin iş olmaz. o makinenin doğasına aykırı. sakın yanlış anlama ben olmaz diyebiliyorum.

@elmek1985 kardeş ben kaynak makinesi tamirinden anlarım, ama senin dediğin iş olmaz. o makinenin doğasına aykırı. sakın yanlış anlama ben olmaz diyebiliyorum.
tamamda usta ben ıgbt leri süren kısımdan yapılabilirmi diyorum direkt yükten değil adam yapmış gazıda yüküde ayarlayacak devre yutupta var

Moderatör tarafında düzenlendi:
kusura bakma ben rus değilim. ve yapılan youtube ta yapılan herşey sağlıklı çalışacak ve olacak diye bir kural yok, istiyorsan yapabilecek birilerine yaptır. benzinli motor dizelle de çalışır ama aması var unutma, aynı şey dizel motor da benzinle çalışır diyebiliriz çalışmam da demez ama aması var işte

Röleyle denediniz mi, 12v direk şebekeden gelsin bir butonla bu röleyi tetiklersiniz, röle kontakalrına da isterseniz elktroniğin besleme hattını isterseniz ac beslemesini kontrol edin. Zaten şema mevcut videoda.

kusura bakma ben rus değilim. ve yapılan youtube ta yapılan herşey sağlıklı çalışacak ve olacak diye bir kural yok, istiyorsan yapabilecek birilerine yaptır. benzinli motor dizelle de çalışır ama aması var unutma, aynı şey dizel motor da benzinle çalışır diyebiliriz çalışmam da demez ama aması var işte
benim anlatmaya çalıştığım bazen hararete düşüyo makıne çalışır vaziyette susmuş bir şekilde yumuşak kaldır ma bu büyük gücü süren bir ufak güç yokmu ürülen süren onu anlatmaya çalıştım olmaz diye birşey yokkı orjınal tik kaynağı elle sıwıçle harekete başlamıyomu nasıl olmaz

videoyu izledim, makinenin bir çok eksiği var ama önemli değil. adamın kullandığı her malzeme farklı, yeniden sıfırdan bir makine yapmış. belli ki bu konuda iyi bilgisi var,Türkiye' de yapabilecek var mı bilmiyorum. varsa da zaten uğraşmaz gereksiz. çünkü emeğinin karşılığını alamayacak olan bu işi yapmaz. ergonomik olarak ta (kullanılabilirlik) çok konforlu değil. olmaz mı? olur, yapanı bulabilirsen. (dikkat ettiysen adam yeni bir makine yapmış, var olan bir kasaya ek yapmamış, sanırım neden olmaz dememin sebeni anlamışsındır)

videoyu izledim, makinenin bir çok eksiği var ama önemli değil. adamın kullandığı her malzeme farklı, yeniden sıfırdan bir makine yapmış. belli ki bu konuda iyi bilgisi var,Türkiye' de yapabilecek var mı bilmiyorum. varsa da zaten uğraşmaz gereksiz. çünkü emeğinin karşılığını alamayacak olan bu işi yapmaz. ergonomik olarak ta (kullanılabilirlik) çok konforlu değil. olmaz mı? olur, yapanı bulabilirsen. (dikkat ettiysen adam yeni bir makine yapmış, var olan bir kasaya ek yapmamış, sanırım neden olmaz dememin sebeni anlamışsındır)
benim söylemek istediğim benim tig lif kaynağı el torcuyla kaynak yapsın hepsi bu

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri