GE caddy 408 NX 4 kablosuz kapı kontağı tanıtma

danishmend

Üye
Değerli arkadaşlar evimdeki alarm kapı kontağı arızası sinyali vermeye başladı.Önce pilini değiştirdim olmadı kapı kontağını değiştirdim yine olmadı sanırım panelde tanıtmam gerekiyor nasıl yaparım ayrıca dahili siren takmak istiyorum nasıl bağlarım yardımcı olabilirseniz sevinirim
Not: Bursa veya mudanyada bu işten anlayan arkadaş varsa ücreti mukabilinde yardımını beklerim

caddx olmalıymış son harfi yanlış yazmışım bu konuda bana bilgi verecek bir teknik servis veya bir arkadaş yok mu

güvencem firmasıyla iletişim kurabilirsiniz

Yanıtını için teşekkürler alarmı zaten onlara yaptırdım ama firma ile aramızda sorun var güvence firmasının adını dahi duymak istemiyorum yinede Teşekkürler

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Rica ederim caddx panel bursada pek yaygın degil

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Değerli arkadaşlar evimdeki alarm kapı kontağı arızası sinyali vermeye başladı.Önce pilini değiştirdim olmadı kapı kontağını değiştirdim yine olmadı sanırım panelde tanıtmam gerekiyor nasıl yaparım ayrıca dahili siren takmak istiyorum nasıl bağlarım yardımcı olabilirseniz sevinirim
Not: Bursa veya mudanyada bu işten anlayan arkadaş varsa ücreti mukabilinde yardımını beklerim

*8 9713 mühendisliğe gir(fabrika çıkışı 9713'tür sonradan değiştirilmiş de olabilir.)
35# yapıp receviere gir(fabrika çıkışı 35'tir sonradan değiştirilmiş de olabilir.)
dedektörün numarasını yazıp kareye bas ekranda 1'i söndür ## yapıp çık.
0#yap tanıtacağın dedektörün no'yu gir * bas dedektörün kapağını aç kapa ding sesi duyacaksın iki kere ev dışı kurulum tuşuna basıp çık.

yapacağın işlem şu *8 9713-35 # dedektör no 1'i söndür##0# dedektör no * dedektörün kapağını aç kapa iki kere ev dışı kurulum tuşuna basıp çık.

dahili sireninde artı tetik ucunu(vdd) siren yazan klemense bağla eksi -(gnd) ucunuda com klemensine bağla panel tarafında.

değerli arkadaşım, dediklerini aynen yaptım.*8 9713 yazdığımdapaneldeki kırmızı ışıklar yanıp sönmeye başladı35 kare dedektör numarasını yazıp 3 sefer kareye bastım oradaki 1' i söndür kısmını anlayamadım ve diğer dediklerini de aynen uyguladım. paneldeki yanıp sönen sarı ışık aynen yanıyor dedekörde de değişiklik olmadı bir yerde yanlışlık mı yaptım. değerli yanıtın için çok teşekkür ederim

tekrar şunları da ilave edeyim. panelde 5 nolu led sürekli yanıp sönüyor.dedektörün pili bitmiştir diye düşünmüştüm ölçtük pil sağlam diğer dedektörlerin kapağını açtığımızda alarm çalmaya başlıyor 5 nolu dedektör alarmı çaldırmadığına göre kapı kontağı arızalı diye düşünerek yeni bir kapı kontağı alarak diğerinin yerine taktım. ama sonuç değişmedi.bunları da ek bilgi olarak paylaşmak istedim teşekkürler

konuyu sonuca bağlamak istiyorum. bu gün servis çağırdım gelen arkadaş şifrenin değişmiş olduğunu söyleyince alarmı montajlattığımız firmayı arayarak değiştirdikleri şifreyi öğrendik. fakat kapı kontağını bir türlü tanıtamadık gelen arkadaş mübalasız 3 saat uğraştı ve kapı kontağının içindeki swiç in yerini değiştirince sorun çözüldü bunu detaylı yazmamın nedeni kapı kontaklarının içinde bulunan swiçlerin takılma şekline arkadaşların dikkat etmesi sorun varsa bu şekilde kontrol ederek daha az uğraşmasıdır
Bana cevap yazarak yardımcı olmaya çalışan sealth ve sedo08 arkadaşlarıma sonsuz teşekkürler kontrol kalemi sitesine de başarılar dilerim

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,167
Kullanıcılar
449,931
Son üye
mecuxell

Yeni konular

Geri