geçmişteki tüm sesleri dinleyebilmek için cihaz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
şöyle birşey duydum acaba olabilirmi diye sizinlede paylaşmak istedim
dünyada olup biten bütün ses frekansları kaybolmuyormuş uzay boşluğunda bir yerde birikiyormuş ve radyo şeklinde bir cihazla bu sesler tekrar dinlenebilecekmiş böylelikle geçmişte yolsuzluk yapanlar yada faili meçhul cinayetler çözülebilecekmiş nedersiniz böyle bir cihaz olabilirmi
hatırlarsanız uzayda bir astronot ezan sesini duyduğunu söylemişti

şöyle birşey duydum acaba olabilirmi diye sizinlede paylaşmak istedim
dünyada olup biten bütün ses frekansları kaybolmuyormuş uzay boşluğunda bir yerde birikiyormuş ve radyo şeklinde bir cihazla bu sesler tekrar dinlenebilecekmiş böylelikle geçmişte yolsuzluk yapanlar yada faili meçhul cinayetler çözülebilecekmiş nedersiniz böyle bir cihaz olabilirmi
hatırlarsanız uzayda bir astronot ezan sesini duyduğunu söylemişti

Evet bunu bende daha önce internette duymuştum,bu konuda bilim adamları çalışmalarını sürdürüyor diye biliyorum..

Birde şunu ekliyeyim;

SpaceWeather.com’un "interaraktif NASA Uzay Fizigi iyonosfer Radyo Deneyleri" (INSPIRE) sayfasında gezegenimizin çıkardıgı sesleri, dogrudan internet’e baglı çok düşük frekansı bir radyo alıcısı aracılıgıyla dinleyebilirsiniz.

Gezegenimizin senfonisi genel olarak flimfleklerden
kaynaklanıyor ve birkaç yüz hertz’den 10kilohertz’e kadar
olan radyo frekanslarından oluşuyor.

Gezegenimizin çıkardığı sesleri dinleyin

the contact adlı filmi izleyiniz diyebilirim. ( jodie foster oynuyor )

tabi konuştuğumuz sesler atmosterden filitreli bir şekilde (bozulmuş) çıkacak sonra bir yere çarpacak yani uzay tamamen boş değil o çarptığı yerde bozulacak sonra başka bir nesneye çarpacak ve artık değersiz bir titreşimden başka bir şey olmayacak

eğer senin elinde bu değersiz titreşimleri analiz edebilecek bir cihaz varsa dediğinin yapabilirsin geçmişteki sesleri duyabilirsin.

mesela üst katta konuşma yapılıyor diyelim benim yazmış olduğum yazı için bastığım klavye tuşları bu konuşmayı da bozuyor olacak geçmişteki cinayetler çok sesli bir ortamda işlendiyse sonuçlandırılamıyacak anlamı mı oluyor?

yine sesler evrene yayıldı diye düşünelim ; sesleri yakalamak dedik , sesler yayılırken dünya sabit yerinde durmuyor ki , o da güneş ile birlikte bir yere doğru gidiyor yani sesler gerimizde kalıyor.

olabilir mi olabilir... bunu yüzdelendirmek de çok imkan dahilinde değil ...

Mantıklı düşünmek lazım 7milyara yaklaşan bir dünya nüfusu var 1 insanın sesinin herhangi bir cisimden yansımasını bahsediyorsunuz ya bu kadar insan sesinin uzayda çarpışması sonucu aldığı hali :)
Bu olaya elektriksel benzetme yapalım düşünün birişletmede 30 tane harmonik üreten cihaz var bunlar üstüste binmiş ve tesis girişinde yapılan ölçümde oluşan toplam harmoniği görüyorsunuz ve size bu THD'ye bakarak A makinesinin ürettiği harmoniği(A makinesine gitmeden) söyleyin diyorsunuz ve bu sayı verdiğim örnekteki gibi 30'da değil 7milyar üreteç +diğer olumsuz etmenler :)
Bundan 1000 sene önce birisi T.V.'yi anlatsa belki şimdi benim verdiğim tepkiye benzer bir tepki verilmiştir ama şuanki teknolojiyle ve mantıkla düşünmek lazım. Realist olmak lazım...

eyvah!! bazı eski politikacılar , bana tazminat davası açacaklar.

Bende bunu daha önceleri duymuştum.Bence bu şimdilik bir hayalden ibaret daha gerçekçi şeylerle uğraşmalıyız.

enteresan
öyle bişey olursa herkes çenesini tutsun lafı gerçekleşir sanırım

Bundan 1000 sene önce birisi T.V.'yi anlatsa belki şimdi benim verdiğim tepkiye benzer bir tepki verilmiştir ama şuanki teknolojiyle ve mantıkla düşünmek lazım. Realist olmak lazım...

ewet bundan 1000 sene önce biri koskoca demir parçasının uçacağını yada yüzeceğini söleseydi deli derlerdi galiba o insana

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
127,947
Kullanıcılar
449,592
Son üye
E.E.M.

Yeni konular

Geri