Geçici veya süzme elektrik sayacı kullanımının cezası?

evde odalara takıp istediğini yapabilirsin ama başka bir kullanıcıya süzme sayaçl takamassın ancak bazı deferkasyon olmayan yerler karşımıza çıkıyor burada izin veriliyo he bu arada usulsüz elektrik kullanmanın cezasıda çok cüzi bişey . yani kanuna göre yasak ama çoğu yerde kullanılıyo ama bunlar içinde düzenlemeler geliyor...

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Selamün Aleyküm arkadaşlar bilgi için teşekkür ederim saygılar.

merhaba,

3 katlı bir eve taşıdım giriş katta kalıyoruM.benim binada süzme sayaç var.diğer 2 katta normal sayaç var.ben ne kadar elektrik tüketmişim bunu nasıl çıkartabilirim.sayaca baktığımda birden çok değer var.

T 207,2362
T2 778,896
T4 739,001
T2 554463
1311683

BU DEĞERLER NEYİ İFADE EDİYOR.NASIL HESAPLAMA YAPACAZ.

SAYGILAR.

merhaba,

3 katlı bir eve taşıdım giriş katta kalıyoruM.benim binada süzme sayaç var.diğer 2 katta normal sayaç var.ben ne kadar elektrik tüketmişim bunu nasıl çıkartabilirim.sayaca baktığımda birden çok değer var.

T 207,2362
T2 778,896
T4 739,001
T2 554463
1311683

BU DEĞERLER NEYİ İFADE EDİYOR.NASIL HESAPLAMA YAPACAZ.

SAYGILAR.

Yazdığınız değerlerde hatalar var. Ama gene de anlaşılır (Virgülde kayma var, değer kodları hatalı).
Sayaçlarda T, T1, T2, T3 haneleri kullanılmakta Türkiyede. T4 anesinde değer olmaz.
T, toplam tüketimi yazar.
T1, 06:00-17:00 arası;
T2, 17:00-22:00 arası;
T3, 22:00-06:00 arası tüketimleri yazar.
Yani T=T1+T2+T3 tür.
Sizin değerlere göre durum şu sanırım:

T: 2072,362
T1: 778,896
T2: 739,001
T3: 554,463

Yapmanız gereken sadece T endeksini takip etmektir. Sayaca ilk baktığınızdaki T endeksi ile son baktığınızdaki T endeksi arasındaki fark, sizin toplam tüketiminizi belirtir.

Son yazdığınız 1311683 değerini çözemedin sadece...

arkadaslar ben bir süzme sayac taktırdımm aynıı bina içine ayrıı bir odayya iş yerindee ama ilginç bir durum var faturada tüketim 121 kwh süzme sayacta 126 bu nasıl olabilir sayaç farklılıgından mıı ana sayaşla süzme sayaç mı uyumsuz böyle bi durum denen olmuşş olabilirr

çok bir fark yok muhtemelen her iki sayaçtan biri bozuk veya süzme sayaç kullanılmış olduğundan bir önceki endex 6 kw eksik yazılmıştır

ama şöyle bi durum var direk ana sayaçtan kullanan başka bir yer daya var ve orasıı da en az süzme sayac kadar sarfiyat olmasıı lazımm yanii sadece süzme sayacta bilee ana sayactakinden fazla bi sarfiyat olmuss

ozaman kaçak elektrik kullanıyolar

selamun aleyküm süzme sayacın normal sayaçtan fazla elektrik getirmesi normal mi mesela tek oda için aylık 137kw olarak göstermesi normal mi 3 hafta evde olmadığım halde?birde bu süzme sayaç işlevi nasıl bağımsız mı yoksa bir yere bağlı mı

Son düzenleme:
Talep ücreti ıvır zıvırı 500 lira civarında olduğu için milletimiz bu tür bir sayaç tercih ediyor. Süzme sayaç bağımsız çalışmaz. Herhangi bir tesisatlı sayaçtan bağlantı yapılır ve süzme sayaç ne çektiyse onu hesaplar. Bence taşınan kiracı daha kontrat yapmadan su, doğalgaz ve elektrik sayaçlarının son numaralarını yazmalı ve sözleşme yapıp üstüne almalıdır.

Geçen sene iki kiracı bir sene boyunca birbirlerinin faturalarını ödemişler. Sayaçlar ev sahibinin üzerine. Sigortayı kapatıp tespit ettik. Biri ısıtıcı kullanıyor ve diğeri kullanmıyor. Zaten kullanmayan kiracı çok geliyor demişti. Ne yapalım dediler. Bende helalleşin dedim
:)

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri