Garaj kumandam birden çalışmamaya başladı.

Yln.tugay

Üye
Garaj kumandam bir iki hafta önce çalışıyo durumda iken birden çalışmamaya başladı. İlk başta tuşa basılınca yanan ışığım bazen yanıp bazen yanmadığını farkettim. Pilini değiştirdim ve ışık her tuşa bastığımda yanmaya başladı ancak hala kapıyı çalıştırmıyor. Bir kumandacıya gösterdim sonra sorun yok dedi kumanda da çalışan kumanda getir kopyalayalım dediler ama binadan bazı kişiler kopyaladığında yine kapıyı açmadığı için cesaret edemedim bu sorun neden olabilir ve nasıl çözebilirim.
16100369018911487995643792274470.jpg
16100369961745684992144289007753.jpg
16100372084058848774179181471139.jpg

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Beyin kumandayı unutmuş olabilirmi acaba?
Yeniden kumanda tanıtma işlemi yapılabiliyor mu ona bakmak lazım.

Otomatik garajı yapan firma vs kim yaptıysa onunla irtibata geçme şansınız olurmu acaba

Bu kapı sistemlerini yapanlar kumanda konusunda kazıklıyorlar müşterilerini. satarken kumandanın tanesini 30 lira gibi bir fiyata veriyolar. Sonradan ek kumanda gerekince minimum 100 liradan başlayan fiyatlarla veriyorlar. Kuruluşta zaten parayı kazanıyor. Kumanda lazım olunca da fiyat fazla gelince müşteriler alternatif seçenekler arıyor başka yerlerden. Ayda bir kaç müşteri geliyor bana bu şekilde. Sistemi ben hazırlamış olsam yardımcı olurdum ama parayı götüren başkası ellemiyorum bu nedenle. Satana en azından kötü reklam olsun.

Bi söylenti var ama ne kadar doğru bilmem bu kumandaların bağlandığı beyni dolmuş vs. dendi öyle olsa bile orda şuan benim kumandamın da kodu yada bilgisi olduğundan orjinal kumandayla yeniden kodlasam olur mu acaba?

Bi söylenti var ama ne kadar doğru bilmem bu kumandaların bağlandığı beyni dolmuş vs. dendi öyle olsa bile orda şuan benim kumandamın da kodu yada bilgisi olduğundan orjinal kumandayla yeniden kodlasam olur mu acaba?
Hiç ugraşmayın,çalışan bir kumandayı alın ve onunla klonlanmış kumanda yaptırın.Bu şekilde beynin dolu veya boş olması birşey ifade etmez,çünki kopyalanan beyinde zaten kayıtlı.Kopyalattıgınız yere çalışmazsa geri getiririm sözünü alın.Zira en son çıkan yeni nesil kumandalarda degişken kod+bankaların kullandıgı 128 bit şifreleme beraber kullanılıyor.Yani kopyalanması vs mümkün olmuyor.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri