G120C-Pn

Aslnfkrt

Üye
Merhabalar herkese...
Tia portal V16 da, siemensin sürücüsü olan g120c pn kullanıyorum. Fakat sina_speed bloğunu kütüphaneye ekleyemedim böyle bir problem yaşayan oldumu daha önce ? varsa bu konuda nasıl çözüme ulaştı paylaşırsa sevinirim.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
merhabalar sinamic drive da sürücüler gözüküyor, eklemeye çalıştığımda sürücülerin çoğu seçiliyor ama proje içinde hiç bir şekilde gözükmüyor.
proje içinde network view-hardware catalog kısmından eklemek istediğimde ekleyemdiğim sürücülerde sağ tık yaptığımda çıkan kutucuktaki seçenekler pasif oluyor böylede bir durum var nedeni ne olabilir?

Son düzenleme:
merhabalar sinamic drive da sürücüler gözüküyor, eklemeye çalıştığımda sürücülerin çoğu seçiliyor ama proje içinde hiç bir şekilde gözükmüyor.
proje içinde network view-hardware catalog kısmından eklemek istediğimde ekleyemdiğim sürücülerde sağ tık yaptığımda çıkan kutucuktaki seçenekler pasif oluyor böylede bir durum var nedeni ne olabilir?
selam. bir görüntü ekleyebilir misiniz

Tamam adım adım gidelim kullanmak istediğiniz sürücüyü tut sürükle yöntemiyle network e çekebildiniz mi ? Yaptıysanız ungrouped device da görebilmek lazım dı network e bir plc atın 1200 lerden profinet bağlantısını çekin tekrar gözlemleyelim.

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,903
Son üye
furoz6868

Yeni konular

Geri