g120 sürücü ortak dc bara

merhaba arkadaşlar 20 adet farklı kw larda olan (4 kw-11kw) g120 sürücüden oluşan oluşan bir makina panosu var sistemi daha devreye almadik ancak motorların duruşları sırasında özellikle acil stop duruşunda hızlı durmasini istiyoruz sürüculerin dc baralarıni birleştirmeyi düşünuyorum.hepsinin dc baralarını araya 2li otomat koyarak köprüleyerek oluşabilecek rejenaratif etkiyi yayarak arizaya gecmesini önlemek istiyorum daha once boyle bir uugulama yapan varsa tecrubelerini aktarabilirmi.teşekkürler.not:hersürücuye ayri ayri frenleme direnci çok maliyetli oluyor zaten rampali duruslarda sorun olacağini düsunmuyorum sadece hizli duruslarda problem olur kanaatindeyim ayrica araya koyacagim sigorta tipi sizce en uygun nasil olmalidir

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Böyle büyük güçlerde baraları kısa devre ettirmek büyük sıkıntılara yol açacağını sanıyorum ekstradan patlama ve havai fişekler de ... Direnç bankları oluşturmak kısa sürede fren sağladığı gibi hem sürücüyü de korur diye bilmekteyim, ilgili firmalar fikir de gösterir danışmanızda yarar var.

teşekkürler sakıncaların farkindayim ancak makina da kullanilan motorların hepsi redüktör ile tahrik alan silindirlerden oluşan içerisinden kumaş geçen tekstil makinası kanatlı fan gibi yüksek ataletli bir yük yok sadece duruşlarda birbirlerini biraz fazla cekebilecek silindirler var oda birkac saniye...
Böyle büyük güçlerde baraları kısa devre ettirmek büyük sıkıntılara yol açacağını sanıyorum ekstradan patlama ve havai fişekler de ... Direnç bankları oluşturmak kısa sürede fren sağladığı gibi hem sürücüyü de korur diye bilmekteyim, ilgili firmalar fikir de gösterir danışmanızda yarar var.

Sürücü rejenerativ enerjiyi dahili kondansatörler ile bir miktar sönümleyebilir. Rejenarativ enerji çok yüksek ise aşırı gerilim (overvoltage) hatası ile karşılaşılır. Bu değerler aşıldığında aşırı gerilim hatası ile karşılaşılabilir.
daha detaylı olarak https://denkteknoloji.blogspot.com/

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri