Güneş sistemi için yardım

alkinalkan

Üye
IMG-20220529-WA0000.jpeg

Bu üçlü priz den 1 mini buzdolabı,1 tv+uydu alıcı için elektrik alacam.
İnvertere Topraklama ev tesisatından aldım,sorun ondan mı kaynaklanıyor

priz iki faz verirmi yav ? 110 110 öle saçmalıkmı olur . demiştim hepimizin oturup voltajı potansiyel farkı okuyup anlammız lazım ..

ustam 2 adet faz monofaz sisteme nasıl veriliyor anlamadım. elektrik bilginiz ne kadar onu da anlamadım. evlerimizde standart AC monofaz kullanırız. evinde al eline kontrol kalemini bütün prizleri kontrol et . bir delikte yanar (ki burası fazdır) bir delikte yanmaz, burasıda nötrdür. senin invertörün nasıl bir alametifarika ki 2 tane 110 volt veriyor? elektrik şakaya gelmez. lütfen yetkin kişilerden yardım alınız. bu arada invertörünüz arızalı-hatalı olabilir.

yok yav sinüs eğrisinden ikisinin arasında 220 volt potansiyel fark var .normal o bizim monofaze jeneratörlerdede herkes ikisinde faz var diyor . ama birini topraklarsan ozaman nötür olur . nötr yazdık şimdi o konuya dönmeyeleim ama sen güneş invertörünü kuracalama normal o 110 110 değil o 2uç arasındaki potansiyel fark 220 v .. sıkıntı değil yani.

yok yav sinüs eğrisinden ikisinin arasında 220 volt potansiyel fark var .normal o bizim monofaze jeneratörlerdede herkes ikisinde faz var diyor . ama birini topraklarsan ozaman nötür olur . nötr yazdık şimdi o konuya dönmeyeleim ama sen güneş invertörünü kuracalama normal o 110 110 değil o 2uç arasındaki potansiyel fark 220 v .. sıkıntı değil yani.
Servet usta nötr noktasının potansiyeli topraklandigi için mi sıfırdır yoksa üç faz yıldız noktasının orta noktasının potansiyeli 0 olduğu için mi sıfırdır. Bir fazli trafo sekonder sargisindan ya da baska bir yöntemle üretilmiş 220 voltta ( alaylı ustaların ikisinde de 110 volt var dediği ) bir uc topraklanarak notr elde edilebilir mi ? Senden söyle bir sayfalık bir mesaj bekliyorum.

Servet usta nötr noktasının potansiyeli topraklandigi için mi sıfırdır yoksa üç faz yıldız noktasının orta noktasının potansiyeli 0 olduğu için mi sıfırdır. Bir fazli trafo sekonder sargisindan ya da baska bir yöntemle üretilmiş 220 voltta ( alaylı ustaların ikisinde de 110 volt var dediği ) bir uc topraklanarak notr elde edilebilir mi ? Senden söyle bir sayfalık bir mesaj bekliyorum.
İT PANOLAR NASIL ÇALIŞIR OKUYUN neden isan çarpmazlar . VOLTAJ NEDİR POTANSİYEL NEDİR.
İT PANOLAR NASIL ÇALIŞIR OKUYUN neden isan çarpmazlar . VOLTAJ NEDİR POTANSİYEL NEDİR.
ŞİMDİ quantuma daldım beynim yanıyor:) yok istisnasız her jeneratör sattığımız müşteri bizi arıyor ondan yazdım . bu bozukkkkkkkkk 2sindede fazzzz varrrrrrr .. toprağa bağla birini diyom . dedlimisin sen diyo. ozaman bağlama ne yapayım:)

geçen gün bi üyemiz solar inverterle evinde sadece kombisini çalıştıramadığından dert yanıyanıyordu. nötürle-toprak arasında 40 ile 60V arasında gerilim ölçtüğünü belirtmişti. üretici inverter çıkış klemensini L-N diye etiketlerse amatörü profesyoneli buradaki notüru sıfır potansiyelde anlaması yanlış mı acaba? 110V+110V hikayesi daha farklı ama sonuçta N-T arası 60V ölçülmesi gerçekten sıkıntılı bi durum.

geçen gün bi üyemiz solar inverterle evinde sadece kombisini çalıştıramadığından dert yanıyanıyordu. nötürle-toprak arasında 40 ile 60V arasında gerilim ölçtüğünü belirtmişti. üretici inverter çıkış klemensini L-N diye etiketlerse amatörü profesyoneli buradaki notüru sıfır potansiyelde anlaması yanlış mı acaba? 110V+110V hikayesi daha farklı ama sonuçta N-T arası 60V ölçülmesi gerçekten sıkıntılı bi durum.
yav monofaze kaynakta nötr olmaaz ama standart gereği orya bişi demeleri lazım.dünyada bu tip cihazlarda yeni varılan anlaşma gereği daire içerisinde sinüs 360 kullanılacak ama alışkanlık işte . TSE YE anlatamıyorsun ki meramını. anlamıyor adam . şimdi bizim jeneratörlerde normalde cos fi 1 yok yani ama olmaz 0.8 yazar bakın tüm alternatörlerde .sonra adam arıyor siz bana cos fi 0,8 dediniz ölede yazıyor ama bende 1 diyor . baba yükün ne senin diyoruz boş test ediyorum diyor . nasıl olacak senin akım akmazsa nasıl bir akım nereden bilecez biz . aslında onu yazmamızdaki amaç sen bu 100 kva cihazı alırsan bu cihazı 0,8 koşullarında kullandığında 80 kw 60 kwar akadar garantissi var demek . ama işte anlat boş ver anlamıyorum de geç . adam diyorki çizm verecen . şema verecen, bağlantı şeması verecen avrupada daha kolay oraya 220 yazıyorsun bitiyor gidiyor . ne bilim yav TSE 10 yıl yedek parça garantisi verecen diyor . e var 100 dolar ne bozuk karbiratörmü? 200 dolar alternatörmü? 200 dolar motormu ?200 dolar cihazın hepsimi ? 200 dolar yarısımı ? 200 dolar size yedek parçası yok deyen oldumu? var:)

Burada durumu anlatmak zor iş. En iyisi İstanbul'da isen gemi sanayine git, orada gemi elektrikçileri var onlar senin derdini anlarlar.. ;)

Forum istatistikleri

Konular
128,119
Kullanıcılar
449,824
Son üye
Lecterer

Yeni konular

Geri