Güneş sistemi 2.5 kw gözden geçirirseniz sevinirim

en az 3 yerden teklif alın teklifleri karşılaştırın.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Arkadaşlar acil yardımınizi bekliyorum!
Polikristalin panellerin verimi %15 civarındayken, panel satıcıların sitesinde 10 yıla kadar %90, 25 yil icin%80 diyor bu ne demek bilen var mi?

% 15 te bir yanlışlık olmalı.

İnternette panel çeşitleri yazdigimizda monokristal %20,polikristal paneller %15 diyo, ama firmalarin satış yaltigi sitelerde %80 diyo anlam veremedim

İnternette panel çeşitleri yazdigimizda monokristal %20,polikristal paneller %15 diyo, ama firmalarin satış yaltigi sitelerde %80 diyo anlam veremedim
yani monokristal panel enerji üretirken %20 verimli çalışır. ve bunu 10 yıla kadar maksimum (20/100)x(90/100)=%18 verim garantisi veriyorlar. zaman geçtikçe panellerin verimi düşüyor.

%20 - % 15 verim panelin kapladığı alana düşen güneş ışınım değerine göre % olarak verimdir. Yani %100 verimli bir panel olsa aynı boyutlardaki bir panel ile 5 kat daha fazla elektrik üretimi yapılabilir. Bir nevi güneşten gelen enerjinin %20 - % 15 sini kullanabiliyoruz demek.
Panel firmalarının verdiği verim oranı panelin ürettiği gücün üzerindendir. yani 280w lık bir panel 25 yıl sonra %80 verimle 224 w gibi bir değer üretir.

merhaba ;
sistemi yaptırdınız mı ?
bu arada bu sistemleri kuran biri olarak gerçekten en kaliteli akü yazılmış ondan dolayı fiyat yüksek. Bu işin can damarı akülerdir.

sistemi kurdunuz mu? fiyatı nereden aldınız? iletirseniz sevinirim teşekkürler. eskişehirde fiyatları daha yüksek çıkartıyorlar :)

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,915
Son üye
eylulllll33

Yeni konular

Geri