Güneş Pili, Rüzgar Gülü, Akü ve İnverter Hakkında

arkadaşlar köyde bir bağ evimiz var ben oraya elektrik götürmek istiyorum
aküyü aynı anda güneş pili ve rüzgar gülü ile şarz edip akü çıkışına inverter bağlayıp evdeki aydınlatma tv ve dalgıç motorunu çalıştırmak istiyorum
ekipmanları yurt dışı sitelerden alıcam nasıl yapmam gerekir yardımcı olursanız sevinirim saygılarımla

güneş pili solar panel car
Solar Power Panel Auto Car Battery Charger - Free Shipping - DealExtreme

rüzgar gülü nasıl bşey olucak karar veremedim ?

220V AC Güç 1000W Araba 12V DC Inverter
1000W Car 12V DC to 220V AC Power Inverter - Free Shipping - DealExtreme

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Dealextremedeki ürün 3.5w lık, 350W Enerji için 100 adet satın alman gerekir. O da yaklaşık 5600 TL Yapar. Aküleri, kabloları eklediğinde rakam oldukça büyüyecektir.
Şöyle birşeyden 3-4 tane daha hesaplı olacaktır.
100w poly solar panel module with high quality CE ! | eBay

Tanesi 600 TL den 2500TL Paneller tutar. Aküleri Türkiyeden almanı öneririm. Forumda akü hesabı ile ilgili yazılar var.

Moderatör tarafında düzenlendi:
teşekkürler

rüzgar gülü ve güneş pilinden elektrik üretmek istiyorum bu iki enerjiyi aküye aynı anda nasıl girerim?
aküdeki şarj sistemini aynen rüzgar gülünde kullanabilirmiyiz yani şöyle rüzgar gülünden çıkan elektriği ilk önce konjektöre vericem konjektöre ne kadar yüksek elektrik gelirse gelsin gerçi sınırlı konjektör bu giren elektriği sabitleyip 12v olarak şarj kesme devresine verecek bu devrede akü dolduğunda gelen elektriği kesecek istek doğrultusunda elektriği açacaktır bundan sonraki evrede akü dolacaktır aküden sonra inverter düşünüyorum inverterin çıkışına tv-aydınlatma gibi elektrik cihazları kullanmayı düşünüyorum eksiklerimi yazarsanız çok memnun olurum

Arabada kullanılan şarj sıralaması bu şekildemi bu şarj sıralamam doğrumu eksik yada yanlış bişey varmı

Merhabalar,

Rüzgar türbini ve solar panelleri hibrid şekilde çalıştırabilecek kontrol üniteleri bulunabileceği gibi, eş voltajlı sistemler kurarak aynı akü grubunu bağımsız olarak besleyebilirsiniz. Firma olarak bu anlamda profesyonel hizmet vermekteyiz, kendiniz sistem kurmak isterseniz de hertürlü bilgiyi paylaşmaya hazır olduğumuzu bilmenizi isterim.

Standart bir Türk evi için pratikte, günlük 5kWh enerji ihtiyacı vardır, bu sisteme; buzdolabı, televizyon, bilgisayar, aydınlatma gibi ihtiyaçlar dahil edilmiştir.

Daha fazla bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

Slm ustalarım Elimde 265 volt 4 adet güneş panelim,var 12+24 v giriş 1200 cıkış w invertur 60A şarz kontrol cihazım ve 100 A 12 volt 4 jel aküm bulunmakta kücük buzdolabı tv matkap lamva vs çalıştırmaktayım ustalarım ben bu işte acemiyim hiç bir bilgim yok hata edersem şimdiden hakkınızı helal edin hepinizden şimdiden özür dilerim Benim ögrenmek istedigim bunları nasıl bağlamam gerekli 4 adet 100A akümü 12+24v invertüre nasıl baglıya bilirim serimi parelelmi yada seri baglasam onuda bilmiyorum 4 adet akünün + - baglasam kalan + ve - ucu invertüre versem çalışırmı acaba panellerimde aynı şekilde serimi parelelmi baglamam gerekli Benim korkum şu 4 adet Aküyü seri şeklinde baglasam panelleride seri baglasam invertür zarar görürmü yada çalışırmı Bukonuda hiç bir bilgim yok arazideyim anlayan kimsede bulunmuyor saygılarımla

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri