Güneş Pili İle Telefon Şarj Etmek

GRaFiT

Üye
Konu başlığından da anlaşılacağı üzere güneş pili ile telefonumu şarj etmek istiyorum. Bu işlem için bütün malzemeler elimde mevcut. Sıkıntım ise şu; böyle bir işe kalkışmak telefona zarar verir mi?

Düşünme mantığımı açıklayacak olursam;
Elimde 4,5 volt güneş pili var. ona bozuk olan şarj aletinin kablosunu takarak telefonumu istediğim her mekanda şarj edebilmek. Ölçü aleti ile şarj cihazını ölçtüm ve 5,30 Volt çıkış veriyor.

Telefonumun markası ve modeli Samsung Omnia İ900

Böyle bir şey için başka etken faktörler de var mıdır? Veya böyle bir tecrübesi olan veya yardım edebilecek uzman kişilerden yardım istiyorum.

Şimdiden Teşekkürler,

uğraşmana değmez bu linkte var ben aldım 16 tl kargo ayrıca Cep Telefonu & USB Solar Şarj Cihazı Güneş Panel GittiGidiyor'da 48222143

Konu başlığından da anlaşılacağı üzere güneş pili ile telefonumu şarj etmek istiyorum. Bu işlem için bütün malzemeler elimde mevcut. Sıkıntım ise şu; böyle bir işe kalkışmak telefona zarar verir mi?

Düşünme mantığımı açıklayacak olursam;
Elimde 4,5 volt güneş pili var. ona bozuk olan şarj aletinin kablosunu takarak telefonumu istediğim her mekanda şarj edebilmek. Ölçü aleti ile şarj cihazını ölçtüm ve 5,30 Volt çıkış veriyor.

Telefonumun markası ve modeli Samsung Omnia İ900

Böyle bir şey için başka etken faktörler de var mıdır? Veya böyle bir tecrübesi olan veya yardım edebilecek uzman kişilerden yardım istiyorum.

Şimdiden Teşekkürler,

:)benımkı bır önerıydı kolay gelsın

Güneş panelini direk pile bağlayamazsın.Eğer pil bitmişse,pil güneş panelinin gerilimini çökertir.Bu çökme güneş pilinin gücünden kaynaklanmaktadır.Sen yeterince büyük güneş paneli bağlayamayacağından olacaktır bu.

güneş enerjisiyle telefonları şarj eden aletlerin içinde bir şarj edilebilir pil vardır güneş pilleri bu pili şarj eder şarj olan pil telefonu şarj eder bunu sebebi 2 tane.
1- cihazın gün içinde güneşe bırak sonra istediğin güneş olmayan ortamlarda telefonu şark et.
2- kıymetli olan telefona düzensiz şarj akımı göndermeyi engellemek.

Güneş panelini direk pile bağlayamazsın.Eğer pil bitmişse,pil güneş panelinin gerilimini çökertir.Bu çökme güneş pilinin gücünden kaynaklanmaktadır.Sen yeterince büyük güneş paneli bağlayamayacağından olacaktır bu.

Bilgilendirme için teşekkürler O zaman panelle ilk olarak pil şarj eder ve sonra kullanırsam oluşabilecek sıkıntıları engellemiş olurum. Teşekkürler.

Bilgilendirme için teşekkürler O zaman panelle ilk olarak pil şarj eder ve sonra kullanırsam oluşabilecek sıkıntıları engellemiş olurum. Teşekkürler.

Ozamanda pil şqarj etmeye bilir pilin şarj devresi telefonun içinde diye biliyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri